Przedmaturalna atmosfera - opinie zdających

Przedmaturalna atmosfera - opinie zdających

Przedmaturalna atmosfera - opinie zdających

07.05.2024

Przedmaturalna atmosfera - opinie zdających

Od samego rana w korytarzach szkół wyższych w całej Polsce panowała napięta atmosfera. W korytarzach krzątali się zestresowani maturzyści, wykorzystując ostatnie chwile przed egzaminem na powtórki do matury 2024 z języka polskiego. Łapiąc się ostatniej deski ratunku, doszukiwali się również przecieków. Wraz z wybiciem godziny 9:00 zasiedli do arkuszy. Co mówili przed maturą 2024?

Maraton maturalny czas start

Właśnie wystartował tegoroczny maraton maturalny. O godzinie 9:00 zdający otworzyli arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym. W 2024 roku zdecydowana większość absolwentów szkół średnich napiszę Formułę 2023 egzaminu. Na wypełnienie arkusza mają 240 minut. Egzamin składa się z trzech części: Język polski w użyciu, Test historycznoliteracki oraz wypracowanie.

Z matury na poziomie podstawowym z języka polskiego abiturient może uzyskać maksymalnie 60 punktów, a w tym 10 punktów za pierwszą część arkusza, 15 punktów za test historycznoliteracki oraz 35 punktów za wypracowanie. Egzamin będzie uznany za zdany, jeżeli jego końcowy wynik będzie wynosił 30%, bądź wyższy.

Przedmaturalne niepokoje

Matura jest jednym z pierwszych poważniejszych egzaminów w życiu młodych dorosłych. Często wiąże się to z ogromnym stresem, wątpliwościami i nieprzespanymi nocami. Zdający starają się poświęcić każdą wolną chwilę na powtórki, marząc o jak najwyższych wynikach.

Opinie maturzystów przed godziną 9:00 były podzielone. „Zaraz będę płakać” - pisali na portalach społecznościowych - „Najbardziej bezużyteczny egzamin w życiu czas zacząć!”. Niektórzy z kolei wyczekiwali z ciekawością: „Nie mogę się doczekać, co tam będzie”.

Żartowali również, że nadal oczekują na przecieki z Podlasia. Jednakże takowe nigdy się nie pojawiły. Dużo kont w sieci fałszywie oznajmiało, że posiada faktyczny arkusz maturalny. Na niecałą godzinę przed rozpoczęciem pojawiło się rzekome zdjęcie z poleceniem wypracowania, na którym widniały tematy: „Egoizm – droga do zagłady czy sukcesu?” oraz „Czy moralność jest pojęciem subiektywnym?”. Według ekspertów przecieki te jednak nie były wiarygodne.

sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia