Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka angielskiego – opinie

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka angielskiego – opinie

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka angielskiego – opinie

16.05.2024

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka angielskiego – opinie

O godzinie 10:30 zakończył się ostatni egzamin ósmoklasistów. Zdecydowana większość zdających wypełniła arkusz z języka angielskiego, był to najchętniej wybierany język obcy nowożytny przez uczniów. „Boże, jaki ten angielski był prosty” - pisali na swoich portalach społecznościowych.

Jak wyglądał egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego?

Koniec egzaminu ósmoklasisty 2024. O godz. 10:30 zakończyła się jego trzecia i ostatnia część - egzamin pisemny z języka obcego. Zdecydowana większość zdających podeszła do języka angielskiego. Przypominamy, że na egzaminie nie obowiązuje próg zdawalności. Co oznacza, że każda osoba, która podeszła do egzaminu, będzie miała go zaliczonego. Jest to krok niezbędny do zakończenia edukacji podstawowej.

Arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego składał się z kilku części: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych i wypowiedzi pisemnej. Z doniesień uczniów wynika, że w ostatnim zadaniu otwartym, ku ich zdziwieniu, zamiast e-maila pojawił się wpis na bloga. Zaznaczają, że nikt nie spodziewał się takiego obrotu akcji, jako że zazwyczaj w arkuszu pojawia się forma pisemna w postaci poczty elektronicznej.

Opinie ósmoklasistów – język angielski

Zdecydowana większość uczniów szkoły podstawowej uznała tegoroczny arkusz ósmoklasisty za stosunkowo łatwy i przyjemny: „no i łatwo, angielski napisany”- pisali w sieci. Pokusili się nawet o stwierdzenie, że był to „najłatwiejszy egzamin z ostatnich trzech lat!”. Zdający byli w szoku, nie spodziewali się si, że poziom trudności egzaminu będzie tak niski: „Nigdy takiego łatwego arkusza nie dostałam”. Niektórzy przyznali, że więcej czasu zajęło im przenoszenie odpowiedzi na kartę niż samo rozwiązywanie zadań!

W ostatnim zadaniu arkusza będącym otwartą wypowiedzią pisemną pojawił się wpis na bloga. Polecenie brzmiało: „Twoja klasa nakręciła film o Dniu Sportu, który odbył się w Waszej szkole. Przygotuj wpis na stronę internetową Twojej szkoły [...]” Przypominamy, że ósmoklasiści poznają swoje wyniki już 3 lipca 2024 r. Właśnie wtedy dowiedzą się, czy mają szansę dostać się do wymarzonej szkoły średniej! Sprawdź ile punktów uzyskasz i czy się dostaniesz do wybranej szkoły kalkulator ósmoklasisty.

Sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia