Nowa specjalność na kierunku pedagogika na Akademii Ignatianum w Krakowie

Nowa specjalność na kierunku pedagogika na Akademii Ignatianum w Krakowie

studia kraków  ignatianum

Nowa specjalność na kierunku pedagogika na Akademii Ignatianum w Krakowie

Nie od dziś wiadomo, że aby z sukcesami realizować się w zawodzie pedagoga, trzeba otrzymać rzetelne wykształcenie, któremu towarzyszyć będą pasja oraz zaangażowanie. Akademia Ignatianum w Krakowie jest jednym z tych ośrodków akademickich, który każdego roku przygotowuje do pracy wykwalifikowanych pedagogów. Oferta przygotowywana przez tę uczelnię jest nieustannie doskonalona, by odpowiadać wyzwaniom wychowawczym, ponieważ zmieniają się one tak, jak zmieniają się realia współczesnego świata. Metody wykorzystywane w pedagogice jeszcze kilkanaście lat temu, dziś zostają zastępowana przez te bardziej innowacyjne.

Studia pedagogiczne na Akademii Ignatianum wiążą się przede wszystkim z kształceniem specjalizacyjnym, które daje bardzo konkretne uprawnienia i kwalifikacje, wykorzystywane w przyszłej pracy. Nowa specjalizacja, którą będą mogli wybrać studenci drugiego stopnia, rozpoczynający swoją przygodę z pedagogiką w roku akademickim 2019/2020 to arteterapia z twórczą resocjalizacją.

Warto podkreślić, że Akademia Ignatianum uzyskała rekomendację Stowarzyszania Arteterapeutów Polskich Krajos. Studenci, którzy wybiorą tę innowacyjną i fascynującą ścieżkę kształcenia, będą swoje zainteresowania naukowe koncentrować przede wszystkim na zagadnieniach związanych ze sztuką, więc muszą oni przejawiać wysoko rozwinięte zdolności plastyczne. Będą one zweryfikowane na podstawie portfolio, które przedstawić każdy kandydat podczas rozmowy kwalifikacyjnej, decydującej o przyjęciu na tę specjalizację.

Każdy student, który będzie rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na specjalizacji arteterapia z twórczą resocjalizacją będzie doskonalić swoje zdolności plastyczne. To one będą stanowić jego podstawowe narzędzia pracy podczas różnego rodzaju działań terapeutycznych i resocjalizacyjnych. Kwalifikacje uzyskane w trakcie 5 semestrów kształcenia, pozwolą na rozpoczęcie pracy pedagoga – arteterapeuty.

Dziś coraz częściej dostrzega się pozytywny wpływ sztuki oraz prac manualnych, wykorzystywanych podczas interwencji pedagogicznych, zatem przed abiturientami tej specjalizacji otwiera się wiele interesujących dróg zawodowych. Mogą być oni zatrudnieni w ośrodkach wychowawczych, placówkach resocjalizacyjnych, świetlicach socjoterapeutycznych, czy wszelkiego rodzaju placówkach oświatowych.

Jeżeli jesteś zatem osobą o szczególnych uzdolnieniach plastycznych i jednocześnie chciałbyś mieć wpływ na kształtowanie postaw społecznych, to studia na specjalizacji arteterapia z twórczą resocjalizacją na Akademii Ignatianum w Krakowie są stworzone właśnie dla ciebie.

dowiedz się więcej

 

 

 

Komentarze (0)