Gry wideo na kierunku Historia w Akademii Piotrkowskiej!

Gry wideo na kierunku Historia w Akademii Piotrkowskiej!

Studia Piotrków Trybunalski - Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

05.07.2024

Gry wideo na kierunku Historia w Akademii Piotrkowskiej!

Akademia Piotrkowska uruchomiła nową ścieżkę kształcenia dla kierunku Historia I stopnia, która specjalizuje się w obszarze gier wideo! Jak zaznaczają przedstawiciele uczelni: „To unikalne połączenie tradycyjnych studiów historycznych z nowoczesnymi technologiami i przemysłem rozrywkowym”. Program stworzy wyjątkowe możliwości dla przyszłych specjalistów w dynamicznie rozwijającej się branży gier.

 

Atuty studiów

Dlaczego warto wybrać ten kierunek? Absolwenci nowej ścieżki kształcenia mogą liczyć na rozwój owocnej kariery zawodowej w branży gier wideo! Kompleksowy program nauczania łączy w sobie historię, narrację oraz praktyczne aspekty produkcji i testowania gier. Absolwenci kierunku będą mogli aplikować na stanowiska takie jak:

  • Narrative Designer – Tworzenie i rozwijanie fabuły gier wideo.
  • Quest Designer – Projektowanie misji i zadań w grach.
  • Writer – Pisanie dialogów, opisów i treści narracyjnych.
  • Game Designer – Projektowanie narracyjnych mechanik gry i interakcji z graczem.
  • Producent – Zarządzanie procesem produkcji gry.
  • Specjalista QA – Zapewnianie jakości gier poprzez testowanie i identyfikację błędów.
  • Tester – Sprawdzanie gry pod kątem zgodności z założeniami projektowymi i technicznymi.

 

Stwarzaj angażujące i immersyjne historie

Nowa ścieżka kształcenia Akademii Piotrkowskiej oferuje bogaty program przedmiotów z obszaru narracji, historii oraz produkcji i testowania gier wideo. Studenci poszerzać swoją wiedzę w gronie doświadczonych specjalistów i praktyków. Podczas kształcenia zostaną wyposażeni niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, które otworzą przed nimi drzwi do kariery w jednej z najbardziej prestiżowych i przyszłościowych branż.

„Dotychczasowa oferta polskich uczelni obejmowała umiejętności techniczne, artystyczne, muzyczne czy reżyserskie, ale brakowało umiejętności humanistycznych pozwalających opowiadać przez rozrywkę cyfrową ciekawe, angażujące i immersyjne historie”- mówi dr inż. Jarosław Andrzejczak, pomysłodawca i autor programu studiów ścieżki Gry Wideo, który kształceniem specjalistów dla branży gamedev zajmuję się od ponad 15 lat - „Ta ścieżka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, ale przede wszystkim szansą na ciekawą pracę zawodową dla przyszłych absolwentów, bo przecież branża gier wideo to nie tylko programiści i graficy, ale również humaniści”.

Dołącz do Akademii Piotrkowskiej i stań się częścią przyszłości gier wideo!

Rekrutacja na nową ścieżkę kształcenia już trwa. Zarejestruj się już teraz.

Komentarze (0)