Łódź Akademicka otwiera swoje drzwi przed licealistami

Łódź Akademicka otwiera swoje drzwi przed licealistami

drzwi otwarte łódź akademicka 2019

Łódź akademicka otwiera swoje drzwi przed licealistami

Łódź akademicka gościła ponad 500 licealistów z województwa łódzkiego. W klimatycznym audytorium im. Sołtana Politechniki Łódzkiej uczniowie wzięli udział w Inauguracji Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej. Bo to właśnie – „Uniwersytet Medyczny w Łodzi”, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, a także przedstawiciele pracodawców, programu „Młodzi w Łodzi” oraz Wiceprezydent Miasta Łodzi  Adam Wieczorek – wspólnie przekonywali, że to właśnie Łódź jest miastem, z którym warto związać swoją przyszłość. I to nie tylko tą najbliższą. 
 
Podczas Drzwi Otwartych uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego i Łęczycy mieli okazję  dowiedzieć się więcej o mieście, w którym studiowali między innymi Andrzej Wajda, Marek Belka, duet Paprocki & Brzozowski czy Tatiana Okupnik. Mieście z charakterystycznym klimatem, a jednocześnie stale zmieniającym swoje oblicze. – Chociaż teraz jest strasznie rozkopana, to Łódź naprawdę mi się podoba – mówił jeden z licealistów z I LO w Bełchatowie. Jednak te rozkopy są nieodłącznym elementem ewolucji, która sprawia, że w Łodzi żyje i studiuje się coraz lepiej. Tej ewolucji poddały się również łódzkie uczelnie, które stale dostosowują się do wymagań współczesnych studentów oraz przede wszystkim rynku pracy.
 
 
drzwi otwarte łódź akademicka
 
 
Wykształcenie wyższe jest waszą bramą do sukcesu. Dostrzegają to i doceniają uczniowie, którzy chcą studiować w Łodzi. – Nawet gdybym stąd nie był, i tak wybrałbym się na tutejszy Uniwersytet Medyczny – mówi Michał z jednego z Łęczyckich liceów. Na studia medyczne w Łodzi chce wybrać się także Karolina i Sandra z Bełchatowa. Karolina myśli o dietetyce albo fizjoterapii, a Sandra chciałaby związać swoją karierę zawodową z medycyną sądową. Licealiści zwracają również uwagę na wygląd łódzkich uczelni. Wrażenie robią na nich nowe budynki.
 
Miasto Łódź i Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich – które już po raz dziewiąty zorganizowało Drzwi Otwarte – zadbały o to, aby licealiści oprócz oferty edukacyjnej poznali także inne przedsięwzięcia skierowane do studentów. O tym, że Łódź jest miastem, które naprawdę podejmuje różnorodne działania, aby ułatwić życie w trakcie studiów i zachęcić do studiowania właśnie tutaj, świadczy między innymi unikatowy w skali kraju program „Młodzi w Łodzi”, o którym podczas spotkania z licealistami opowiadał Michał Śmiechowicz: – „Młodzi w Łodzi” to między innymi programy stypendialne, portal praktyk i staży, szkolenia czy nasza karta rabatowa dla każdego chętnego studenta, z którą zapłacicie taniej za kurs językowy, prawo jazdy, w restauracji, fitness klubie i wielu innych miejscach. Współpracujemy z pracodawcami, jednak jeśli sami chcielibyście być swoimi szefami, możecie wziąć udział w naszym konkursie „Pomysł na biznes”. Każde nasze działanie podejmujemy po to, abyście poczuli się w Łodzi jak najlepiej.
 
– Zachęcam Was do tego, żebyście wybrali Łódź. Wybrali ją na studia, na pracę, na założenie rodziny, bo naprawdę jest tego warta – mówił do licealistów Adam Wieczorek. Łódź jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Na uczelniach publicznych i prywatnych kształci się około 70 tysięcy studentów. To jedynie potwierdza to, o czym przekonywał wiceprezydent miasta. O akademickiej Łodzi słyszy się nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Stale rośnie liczba studentów zagranicznych, którzy wybierają Łódź w programach wymiany studenckiej. Tegoroczni maturzyści pierwszy egzamin maturalny napiszą już 4 maja. O ich wynikach dowiedzą się dwa miesiące później i będą mieli niewiele czasu na podjęcie bardzo ważnej decyzji – gdzie iść na studia. Życzymy im powodzenia na maturze i dokonania wyboru, o którym za parę lat będą mogli pomyśleć: to był strzał w dziesiątkę!
 
 
drzwi otwarte łódź akademicka 2019
 
 
Po części oficjlanej uczniowie udali się do łódzkiego Art_Inkubatora, gdzie podczas festiwalu „Dysonanse” zapoznali się z możliwościami rozwoju, poznanli łódzkie uczelnie, ich osiągnięcia, przedsiębiorców, ale i poznanali samych siebie bliżej. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie do CV, porozmawiać z doradcami kariery ale i posłuchać o ich przyszłości według ekspertów, którzy na podstawie badań opowiedzieli im jak będzie się rozwijać ich życie. O przyszłym egzaminie dojrzałości, czyli MATURZE, porozmawiała z nimi Paulina Mikuła z kanału na YouTubie "Mówiąc Inaczej'', która niejednokrotnie pomogła uczniom w uporaniu się z problemami z językiem polskim na egzaminie.
 
drzwi otwarte łódź akademicka 2019
 
 
Projekt Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej dofinansowany został z budżetu Miasta Łodzi.
 
 
 
 

Komentarze (0)