Akademia Leona Koźmińskiego liderem regionu w notowaniu „Financial Times”.

Akademia Leona Koźmińskiego liderem regionu w notowaniu „Financial Times”.

Akademia Leona Koźmińskiego liderem regionu w notowaniu „Financial Times”.

Brytyjski dziennik „Financial Times” opublikował ranking europejskich uczelni biznesowych. W tegorocznej klasyfikacji, warszawska uczelnia uplasowała się na 48. miejscu, osiągając zarazem status lidera w regionie Europy Środkowo- Wschodniej.

Prestiżowy dziennik już po raz szesnasty stworzył notowanie najlepszych europejskich szkół wyższych o charakterze biznesowym. Jednym z elementów przyznawania ocen są ankiety rozsyłane przez twórców rankingu do absolwentów uczelni, od których uzyskują informacje o ich karierze i awansie finansowym w trzy lata po ukończeniu nauki. W strategicznym aliansie z najstarszą na świecie uczelnią biznesową ESCP Europe Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie plasuje się już na 14. pozycji, natomiast samodzielnie zajmuje miejsce 48, wyprzedzając między innymi takie uczelnie jak Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, Leeds University Business School, Irish Management Institute, Uniwersytet w Petersburgu, czy Uniwersytet w Kolonii.

Wysoką pozycję w rankingu „Financial Times” Akademia Leona Koźmińskiego zawdzięcza innowacyjnym programom nauczania, realizowaniu studiów Executive MBA, będącymi najstarszymi studiami tego rodzaju w Polsce, a także absolwentom MBA, których liczba wynosi już pięć tysięcy. Pozycja uczelni w notowaniu przekłada się na praktyczne życie uczelni i jej międzynarodowy charakter, ponieważ wszyscy zagraniczni studenci podkreślają, że o wyborze nauki w Akademii Leona Koźmińskiego decydowały pozycje w rankingach, a także fakt posiadania przez nią międzynarodowych akredytacji, takich jak: AACSB, EQUIS i AMBA. Potwierdzeniem tej zależności są liczby. W Koźmińskim studiuje obecnie półtora tysiąca cudzoziemców z ponad 70 krajów.

W notowaniach brytyjskiego dziennika Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie obecna jest już od dziesięciu lat, utrzymując nieprzerwanie status lidera kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowo- Wschodniej.

(JJ)

Komentarze (0)