Unikalna specjalizacja na studiach informatycznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Unikalna specjalizacja na studiach informatycznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

dsw studia wrocław

Unikalna specjalizacja na studiach informatycznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Dziś każdy ma świadomość, że to informatycy tworzą jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na rynku pracy. Te tendencje dostrzegane są bardzo wyraźnie przez absolwentów szkół średnich, którym zależy na wyborze przyszłościowego profilu edukacyjnego. Liczy się bowiem to, by praca w pełni odzwierciedlała poziom i specyfikę wykształcenia. Dlatego też statystyki pokazują, że studia informatyczne cieszą się obecnie największą popularnością. We Wrocławiu w samej branży IT pracuje ponad 36 tys. osób!

 

Dodatkowo Dolny Śląsk i jego stolicę można uznać za polską Dolinę Krzemową. To tutaj siedziby mają swoje najważniejsze przedsiębiorstwa technologiczne ( Microsoft, Siemens, czy Nokia), rozwijają się start-upy, a sektory przemysłowe takie jak transport, logistyka, IT oraz produkcja rozwijają intensywnie dzięki zdobyczom branży informatycznej.

Dolnośląska Szkoła Wyższa wychodzi naprzeciw tym rynkowym oczekiwaniom i tworzy dla studentów innowacyjną specjalizację, dzięki której znalezienie pracy w branży IT okaże się jedynie formalnością. Współpraca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z ITCorner doprowadziła do wprowadzenia na rynek akademicki specjalności takiej jak Magento PHP Developer.

Dlaczego Magento PHP Developer można uznać za nowatorską specjalizację? Zakłada ona bowiem, że wykształcenie informatyków powinno wiązać się z konkretnymi branżami, ale jednocześnie ma dawać nieograniczone możliwości zawodowego rozwoju. Przygotowuje ona do pracy na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce. Ta branża podchodzi bardzo szeroko do wiedzy informatycznej, ponieważ liczą się w niej nie tylko umiejętności programowania, tworzenia stron internetowych (także pod kątem estetycznym). Naczelnym celem tej specjalizacji jest najlepsze wykształcenie studentów właśnie z zakresu umiejętności twardych. W jej program dydaktyczny wpisane są także zajęcia rozwijające kompetencje miękkie, czyli wiedzę o tym, jak efektywnie pracować w zespole, dokonywać prezentacji i komunikować się z klientem.

Studenci będą mogli liczyć przede wszystkim na praktyczny wymiar kształcenia. Zajęcia będą prowadzone przez najlepszą kadrę wykładowczą, wśród której znaleźli się specjaliści ITCorner. To oni branżę e-commerce znajdą od podszewki! Jeśli chcesz zatem mieć pewność, że twoje wykształcenie znajdzie się w rękach profesjonalistów i rozpocząć pracę w informatycznym zagłębiu, jakim jest Wrocław, to wybierz specjalizację Magento PHP Developer Dolnośląskiej Szkole Wyższej.do

 

dowiedz się więcej

 

Komentarze (0)