Nowy kierunek studiów Uniwersytetu Łódzkiego

Nowy kierunek studiów Uniwersytetu Łódzkiego

Nowy kierunek studiów Uniwersytetu Łódzkiego

 

Automatyzacja procesów biznesowych

Od października studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego będą mogli zdobywać kompetencje menedżerskie powiązane ze znajomością automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych. To odpowiedź na silne zapotrzebowanie pracodawców na specjalistów posiadających wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii cyfrowych, potrafiących wykorzystać ją we współczesnym biznesie.

Kierunek Automatyzacja procesów biznesowych pozwala na unikatowe połączenie umiejętności technicznych z wiedzą z zakresu zarządzania, komunikacji oraz psychologii, przygotowując studenta do pracy w różnych obszarach związanych z zarządzaniem automatyzacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie, w tym do pełnienia ról kierowniczych. Partnerem inicjującym jest firma Nordea, natomiast w tworzenie i rozwój kierunku zaangażowane są polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa wykorzystujące automatyzację w swojej praktyce rynkowej- BSH, Fujitsu, DXC Technology, Digital Teammates, Digital Workforce.

W programie studiów znajdą się zajęcia w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów, gier symulacyjnych, ćwiczeń informatycznych, a studenci realizować będą między innymi takie przedmioty jak: komunikacja w środowisku wirtualnym, cyfrowa transformacja w zarządzaniu, czy współpraca człowieka z maszyną. Największym atutem kierunku ma być jego interdyscyplinarność, a także nacisk kładziony na rozwój kreatywności. W ten sposób studenci nie tylko poznają realia współczesnego biznesu, ale nabędą umiejętności, które dzisiaj stanowią podstawę sukcesu na rynku pracy.

 

więcej informacji Uniwerstytet Łódzki

 

 

Komentarze (0)