Czy będą zmiany w kalendarzu akademickim

Czy będą zmiany w kalendarzu akademickim

korona wirus uczelnie

COVID-19. Czy będą zmiany w kalendarzu akademickim

Zajęcia stacjonarne na większości uczelni w Polsce zostają zawieszone od 12 do 25 marca 2020 roku. Decyzja ta została podyktowana wzrostem ryzyka związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało , że nie przewiduje zmian w kalendarzu akademickim.

Studenci nie będą uczęszczać na ćwiczenia, wykłady, seminaria, czy konwersatoria. Nie zostali oni jednak pozbawieni możliwości samokształcenia ani możliwości prowadzenia działalności naukowej. Ponadto część z uczelni oferuje kształcenie na platformach e-learningowych. Studenci mogą być także w stałym kontakcie mailowym ze swoimi wykładowcami.

Uczelnie w Polsce oraz MNiSW starają się zapewnić swoim studentom i pracownikom nie tylko komfortowe warunki kształcenia, lecz także bezpieczeństwo epidemiologiczne. Dlatego też ma zostać opracowany system, dzięki któremu nauka e-learningowa przebiegać będzie na najwyższym poziomie. Legitymacje studentów zostaną także automatycznie przedłużone do 31 maja 2020 r.

Resort podkreśla jednocześnie, że nie planuje zmian w przypadku obron prac magisterskich lub doktorskich. Część z uczelni rozważa wyłącznie wydłużenie trwania roku akademickiego do 30 września 2020 r.

Na największe zmiany powinni przygotować się ci studenci, którzy mieszkają w akademikach. Uczelnie zachęcają do powrotów do domu oraz zaznaczają, że czas nowych kwater może zostać wstrzymany. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie umknie ci żaden z komunikatów, śledź informacje, które pojawiają się na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

 

 

Komentarze (0)