COVID 19. Czy wypłaty kredytu studenckiego zostaną wstrzymane

COVID 19. Czy wypłaty kredytu studenckiego zostaną wstrzymane

COVID 19. Czy wypłaty kredytu studenckiego zostaną wstrzymane

 

Studenci, którzy martwią się, że ich legitymacja 31 marca straci ważność, ponieważ nie została potwierdzona ich ważność, mogą odetchnąć z ulgą. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w Polsce obowiązuje e-learning na uczelniach wyższych. W praktyce oznacza to, że nieczynne do odwołania pozostają budynki akademickie oraz została zawieszona działalność dziekanatów. Dlatego też Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego – wydał rozporządzenie, według którego legitymacje studenckie mają przedłużoną ważność bez potwierdzenia do 30 maja 2020.

Rozporządzenie to obejmuje nie tylko studentów trybu licencjackiego i magisterskiego, lecz także doktorantów. To ważna informacja dla osób, które ubiegają się o kredyt studencki lub korzystają z jego wypłat. Dzięki niemu banki mają realne poświadczenie statusu osoby, ubiegającej się o dodatkowe środki finansowe. Na podstawie tego rozporządzenia bank może zweryfikować, czy status studenta jest wciąż aktualny. Należy pamiętać jedynie, że osoby, które przebywają na urlopie lub zostały skreślone z listy studentów, powinny powiadomić o tym niezwłocznie bank.

Przypomnijmy, że obostrzenia obowiązują od 12 do 25 marca w związku ze wzrostem ryzyka zarażania się wirusem SARS-CoV-2. Dodatkowo liczba zachorowań w Polsce na COVID-19 rośnie. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego robi więc wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenia się wirusa. Studenci zobligowani są do samokształcenia oraz korzystania z platform e-learningowych. Trzeba pamiętać, że większość dziekanatów działa w trybie zdalnym. Warto śledzić także informacje, które pojawiają się na stronach internetowych poszczególnych uczelni. Mogą stanowić one wskazówki postępowania dla studentów, którym towarzyszą pytania i wątpliwości odnośnie do sytuacji, która panuje na aktualnym rynku akademickim.

 

(am)

Komentarze (0)