Kierunek prawo WSAiB na podium rankingu

Kierunek prawo WSAiB na podium rankingu

prawo wsaib

Kierunek prawo WSAiB na podium rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Jak co roku „Dziennik Gazety Prawnej” zorganizował Ranking Wydziałów Prawa. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni znalazła się wraz z kierunkiem Prawo na podium i zajęła zaszczytne 3. miejsce. Warto podkreślić, że ranking ten dotyczył zarówno uczelni publicznych, jak i prywatnych.

Ocenie zostało poddanych wiele czynników - jakość, warunki kształcenia, wymogi, zdawalność na aplikacje prawnicze oraz dostępność i jakość zajęć w trybie online, co w dobie koronawirusa jest podwójnie ważne.

WSAiB w Gdyni stawia przede wszystkim na praktyczne kształcenie studentów. Dziś bowiem znaczenie mają przede wszystkim praktyczne kompetencje zawodowe, choć muszą być oparte na stabilnych podstawach teoretycznych. Program dydaktyczny kierunku Prawo obfituje w zajęcia takie jak inscenizacje sądowe. Dodatkowo wiedza jest przekazywana studentom przez wykładowców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Od roku akademickiego 2020/21 studenci będą mogli kształcić się z trzech zakresów prawa:

  1. obsługi biznesu,
  2. mediacji;
  3. sądownictwa.

Wszelkie takie zmiany pokazują, że WSAiB Gdynia idzie z duchem czasu i bacznie przygląda się tendencjom, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. Nawet Prawo - jako kierunek posiadający wielowiekową tradycją dydaktyczną - musi poddawać się przekształceniom współczesności.

 

dowiedz się więcej

 

 

Komentarze (0)