Innowacyjne kierunki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Innowacyjne kierunki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Innowacyjne kierunki Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Instytut Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie przygotował dla swoich kandydatów dwie bardzo ciekawe propozycje kształcenia, które odzwierciedlają aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy:

  • Zarządzanie w Ochronie Zdrowia (kierunek licencjacki);
  • Zdrowie Publiczne (kierunki licencjacki i magisterski).

 

To oferta stworzona z myślą o osobach, które chciałyby w przyszłości związać się z sektorem medycznym, ale od strony organizacyjnej i populacyjnej, czyli nieodnoszącej się wyłącznie do pojedynczego pacjenta, lecz społeczeństwa. Dzisiaj bowiem, jak nigdy dotąd, wyzwania w dziedzinie poprawy działania ochrony zdrowia są niezwykle wyraźne. Pandemia COVID-19 pokazuje jak bardzo potrzebujemy specjalistów potrafiących właściwie kształtować i skutecznie zarządzać systemem ochrony zdrowia i zdrowiem publicznym.

 

ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Zarządzanie w Ochronie Zdrowia to kierunek, który ma charakter innowacyjnego kształcenia międzywydziałowego, łączącego praktykę zarządzania i problematykę sektora ochrony zdrowia. Wybierz go wtedy, jeśli Twoje zainteresowania dotyczą również nauk społecznych. W czasie trzech lat studiów zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci na profesjonalne wspomaganie procesu zarządzania szpitalem, centrum medycznym, przychodnią podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, gabinetem lekarskim lub dentystycznym, czy też apteką. W efekcie będziesz mógł zawodowo zajmować się kierowaniem, administrowaniem i koordynowaniem opieki zdrowotnej we wszystkich typach placówek ochrony zdrowia. Kierunek Zarządzanie w Ochronie Zdrowia oferowany jest na poziomie studiów pierwszego stopnia (licencjackich).

 

ZDROWIE PUBLICZNE

Zdrowie Publiczne to propozycja kształcenia w dziedzinie, która dotyczy między innymi tak ważnych obecnie problemów, jak: zapobieganie chorobom w zbiorowościach ludzkich (miasto, region, cały kraj), promocja i edukacja zdrowotna, system informacji w opiece zdrowotnej, organizacja ochrony zdrowia. Zdrowie publiczne skupia się na zdrowiu i chorobach ogółu społeczeństwa, widząc je z szerszej perspektywy, która wykracza poza problemy pojedynczego pacjenta. To dzięki osiągnięciom zdrowia publicznego mamy szanse na dłuższe życie w lepszym komforcie zdrowotnym.

Wraz ze zwiększającą się świadomością społeczną, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego właśnie obszaru, a wydarzenia ostatnich kilku miesięcy pokazały, jak bardzo potrzeba wysokiej klasy specjalistów, którzy będą w stanie sprawnie zarządzać ryzykiem w obliczu epidemii i wielu innych rodzajów chorób. Absolwenci z powodzeniem występują w roli organizatorów, edukatorów i promotorów zdrowotnych, planistów i organizatorów działań prozdrowotnych w wielu organizacjach publicznych i prywatnych, agencjach lub fundacjach związanych z ochroną zdrowia.

Kierunek Zdrowie Publiczne oferowany jest zarówno na poziomie studiów pierwszego stopnia (licencjackich), jak też drugiego stopnia (magisterskich). Ze względu na interdyscyplinarność, na drugim stopniu kształcenia Zdrowie Publiczne mogą wybierać zarówno osoby, które ukończyły studia licencjackie na jednoimiennym kierunku, jak też absolwenci wielu innych kierunków studiów.

Kandydatów, którzy jeszcze nie są przekonani czy te ścieżki kształcenia sprawią im satysfakcję, zapraszamy na strony internetowe oraz do mediów społecznościowych Instytutu Zdrowia Publicznego. Tam znajdą m.in. wywiady z absolwentami, którzy opowiadają, jak potoczyły się ich kariery zawodowe.

 

Jeśli rozważasz wzięcie udziału w rekrutacji na te kierunki, zajrzyj tutaj:

https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/studiairekrutacja/programy/studiastacjonarne/istopnia/kierunek-zdrowie-publiczne-studia-stacjonarne-i-stopnia/

https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/studiairekrutacja/programy/studiastacjonarne/studia-stacjonarne-ii-stopnia/

https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/studiairekrutacja/programy/studiastacjonarne/zarzadzanie-w-ochronie-zdrowia/

https://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/strona-glowna/kariery-absolwentow-wywiady/

http://izp.wnz.cm.uj.edu.pl/pl/blog/

 

Zobacz też nasze media społecznościowe:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCMEIw7EoeTJddcwMzmRJhUg/videos?view=0&sort=dd&shelf_id=0

Instagram: https://www.instagram.com/zdrowiepubliczneujcm/

Facebook: https://www.facebook.com/InstytutZdrowiaPublicznegoUJCM/

Twitter: https://twitter.com/IZPwKrakowie

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/instytut-zdrowia-publicznego-uj-cm-11664a197/

 

 

 

Komentarze (0)