Naukę mamy w genach! Nowa specjalność na Uniwersytecie Łódzkim!

Naukę mamy w genach! Nowa specjalność na Uniwersytecie Łódzkim!

genetyka Uniwersytet Łódzki

Naukę mamy w genach! Nowa specjalność na Uniwersytecie Łódzkim!

„Genetyka jest najważniejszą z nauk” – takie zdanie pada w kultowym filmie Juliusza Machulskiego. Ale żeby dogłębnie poznać tę dziedzinę nie powinno się poszukiwać wiedzy w dokonaniach rodzimej kinematografii. Należy wybrać studia na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Od roku akademickiego 2020/ 2021 Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na nową specjalność – Genetykę, która będzie realizowana w ramach kierunku Biologia, na studiach drugiego stopnia. Genetyka, która z języka greckiego oznacza „pochodzenie” jest dziedziną złożoną, mającą nieoceniony wpływ na rozwój nauki i medycyny. Jest interesującą podróżą, zarówno w przeszłość, jak i daleką przyszłość.

Kształcenie w ramach specjalności umożliwia pozyskanie wiedzy o cytogenetyce i genetyce molekularnej człowieka, a także o strukturach i funkcjach kwasów nukleinowych człowieka, zwierząt i roślin. Program zakłada zdobycie wiedzy niezbędnej do zrozumienia podłoża chorób genetycznych, transformacji nowotworowej, uszkodzeń materiału genetycznego i jego napraw, jak również pozyskanie licznych umiejętności, na czele z identyfikacją i analizą struktur genomu człowieka, zwierząt, roślin, grzybów oraz bakterii, a także pracy ze specjalistyczną aparaturą.

Genetyka to propozycja dla prawdziwych odkrywców. To oferta dla tych, którzy chcieliby znaleźć odpowiedzi na pytania, które od dawna nurtują ludzkość. Czy istnieją geny odpowiedzialne za proces starzenia? Którym genom zawdzięczamy inteligencję i zdolność rozumowania? Czy możliwe jest przeciwstawienie się chorobom? Tego dowiedzą się ci, którzy wejdą w pasjonujący świat genetycznych procesów zachodzących w żywych komórkach, a więc ci, którzy wybiorą nową specjalność na kierunku Biologia na Uniwersytecie Łódzkim.

dowiedz się więcej

 

 

Komentarze (0)