Telemedycyna – nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

Telemedycyna – nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

telemedycyna Uniwersytet Gdański studia

Telemedycyna – nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

W czasach pandemii okazuje się, że telemedycyna jest niezwykle ważną częścią służby zdrowia. Naprzeciw wyzwaniom współczesności wychodzi Uniwersytet Gdański i przygotowuje dla swoich przyszłych studentów właśnie kierunek taki jak „Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Health Care Technology”.

To interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która ma profil praktyczny i jest prowadzona wspólnie przed dwa wydziały – Ekonomiczny oraz Prawa i Administracji. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia zdobywać będą wykształcenie, które przygotuje ich do podjęcia pracy w różnorodnych sektorach ochrony zdrowia.

Wykształcenie z zakresu telemedycyny może zapewnić pracę na stanowiskach takich jak: menedżer ds. telemedycyny, specjalista ds. wdrażania systemów telemedycznych, audytor podmiotów ochrony zdrowia czy kontroler finansowy w placówce medycznej.

Dlaczego warto wybrać kierunek taki jak telemedycyna? Przede wszystkim dlatego, że dziś coraz częściej zależy nam na tym, by nasz kontakt z lekarzami i innymi pracownikami służby zdrowia miał formę cyfrową. Teraz jest to podyktowane wymuszonymi obostrzeniami związanymi z pandemią, ale kryją się za tym również zwykły pośpiech, wygoda i oczywiście nieustający rozwój cywilizacyjny.

Pacjenci, którzy korzystają z usług oferowanych przez telemedycynę również czerpią wiele korzyści – wygoda, łatwiejszy dostęp doświadczeń, brak kolejek. Dziś coraz częściej możliwy jest zdalny pomiar ciśnienia, cukru, temperatury czy świadczenie specjalistycznych usług kardiologicznych czy pulmonologicznych.

Jednostki medyczne i sektor ubezpieczeń również mogą dostrzegać zalety wdrażania rozwiązań telemedycznych. Dlaczego? Kryje się za tym świadczenie innowacyjnych, kompleksowych i przede wszystkim szybszych usług medycznych. Rozwiązania z zakresu telemedycyny pozwalają obniżyć również koszty administracyjne placówek medycznych.

Telemedycyna w sektorze ubezpieczeń rozwiązuje problem sprawnego udzielania pomocy w ramach ubezpieczeń, ponieważ umożliwia ona dostęp do zdalnych konsultacji medycznych, wideokonferencji oraz czatu.

Ważne jest zatem, by świadczenie tego rodzaju usług było jak najlepiej zorganizowane. Będzie to możliwe dzięki wyłącznie doskonale wykształconej kadrze, która wie, jakie rozwiązania zarządcze, prawne, organizacyjne i finansowe zastosować. Dlatego też warto wybrać innowacyjny kierunek Uniwersytetu Gdańskiego, który odpowiada na wyzwania współczesnego świata.

dowiedz się wiecej

 

Komentarze (0)