Akademia Leona Koźmińskiego doceniona przez prestiżowy „Finacial Times”

Akademia Leona Koźmińskiego doceniona przez prestiżowy „Finacial Times”

Studia Warszawa - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Studia Warszawa - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego doceniona przez prestiżowy „Finacial Times”

Brytyjski dziennik „Finacial Times” opublikował kolejny raz ranking studiów magisterskich z zarządzania. Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na zaszczytnym 39 miejscu. Na liście znalazło się aż 90. uczelni. Co zostało wzięte pod uwagę, podczas wybierania najlepszych szkół wyższych? Znaczenie ma poziom umiędzynarodowienia kierunku, równy udział kobiet i mężczyzn wśród wykładowców i studentów, kwalifikacje kadry oraz aktywność uczelni w ramach wymiany międzynarodowej.

„Finacial Times” zbierało dane do rankingu od uczelni i absolwentów, którzy skończyli naukę 3 lata temu. Na liście znalazły się wyłącznie szkoły spełniające następujące kryteria:

  • w ofercie uczelni co najmniej jedne roczne studia z zarządzania;
  • minimum 30 absolwentów rocznie;
  • przynajmniej jedna międzynarodowa akredytacja EQUIS lub AACSB (Koźmiński posiada obie).

 

To nie jest pierwszy raz, kiedy Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na liście najlepszych uczelni według „Finacial Times”. Takie wyróżnienia są idealną okazją do tego, by zadbać o markę uczelni i współpracę z wieloma międzynarodowymi partnerami – między innymi z ESCP Business School, czyli najstarszą uczelnią biznesową na świecie.

Warto podkreślić, że kierunek taki jak zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego otrzymał również najwyższą wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W tym roku zajęcia w semestrze zimowym odbywać się będą w systemie zdalnym i hybrydowym ze względu na zagrożenie COVID-19.

Przypomnijmy, że uczelnia otrzymała miano najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce według rankingu „Perspektyw”. W 2020 roku ALK dostała także certyfikat Positive Impact Rating i uzyskała akredytację BSIS potwierdzającą zaangażowanie społeczne. Więcej szczegółów o uczelni oraz rankingu „Finacial Times” znajdziesz na:

https://www.kozminski.edu.pl/pl/aktualnosci/aktualnosc/brytyjski-dziennik-financial-times-opublikowal-ranking-studiow-magisterskich-z-zarzadzania-wsrod-90-uczelni-swiatowych-liderow-ksztalcenia-menedzerow-znalazla-sie-nasza-akademia-zajmujac-39-miejsce-awans-o-3-pozycje-w-stosunku-do-ubieglego-roku/

 

 

Komentarze (0)