Projekt: Maturzyści 2021 na Uczelniach Vistula

Projekt: Maturzyści 2021 na Uczelniach Vistula

Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Projekt: Maturzyści 2021 na Uczelniach Vistula

Uczelnie Vistula przygotowały innowacyjny projekt – Maturzyści 2021 i wraz z partnerami Perspektywy i otouczelnie.pl zapraszają uczniów ostatnich klas szkół średnich na cykl webinariów, które pozwalają na jeszcze lepsze i bardziej świadome przygotowanie do egzaminów maturalnych.

W ramach spotkań online wykładowcy dzielić się będą wiedzą na temat tego, jak:

  • odkryć swoje mocne strony;
  • racjonalnie zaplanować naukę;
  • zmotywować się do pracy;
  • opanować nerwy i stres;
  • a także nauczyć się elastyczności, kreatywności i samodzielnych aktywności.

 

Webinaria pozwolą także na powtórkę z WOS-u, matematyki oraz języków obcych – angielskiego i hiszpańskiego. Zajęcia zostały tak opracowywane, by każdy uczeń mógł znaleźć w nich coś dla siebie. Nie trzeba więc obawiać się opanowywania wyłącznie żmudnych partii materiału teoretycznego.

Webinaria dadzą szansę poznania również skutecznych technik zapamiętywania, robienia skutecznych, kolorowych i przydatnych notatek. Uczniowie poznają holistyczne podejście do nauki i dowiedzą się, jakie znaczenie w przyswajaniu wiedzy odgrywa także starannie dobrana dieta zwiększająca funkcje poznawcze.

W dobie pandemii młodzi ludzie większość czasu spędzają również przed ekranami – komputerów, tabletów czy telefonów. Trudno się temu dziwić, lekcje odbywają się w końcu online. Zdobycze współczesnej technologii mogą jednak ograniczać kreatywność i rozpraszać.

Każdy przecież łapie się na tym, że chwilowe scrollowanie mediów społecznościowych może przemienić się nawet w kilkadziesiąt bezrefleksyjnych minut. Jak się temu przeciwstawić? Uczniowie w trakcie webinariów również dowiedzą się, jak mądrze zarządzać swoim czasem, by znaleźć miejsce nie tylko na naukę, lecz także na relaks.

Webinaria pozwolą także poznać wykładowców Vistuli, którzy służą pomocą i wieloma podpowiedziami. To im maturzyści będą mogli zadawać nurtujące pytania. Wykładowcy doradzą także, jaki kierunek studiów wybrać, by czerpać z niego jak najwięcej satysfakcji.

Szczegółowe informacje: www.vistula.edu.pl/matura

 

Komentarze (0)