UAM. Studia i kariera ze znakiem jakości

UAM. Studia i kariera ze znakiem jakości

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

27.01.2022

UAM. Studia i kariera ze znakiem jakości

HR Excellence in Research to wyróżnienie nadawane przez Komisję Europejską tym instytucjom, które pracownikom naukowym stwarzają najlepsze warunki pracy i rozwoju. Od 2016 roku tym znakiem może pochwalić się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

HR Excellence in Research to znak potwierdzający respektowanie i wdrażanie zasad Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. Dokumenty te należą do najważniejszych w zakresie europejskiej polityki na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery naukowców w Europie.

Co dokładnie oznaczają? Europejska Karta Naukowca określa prawa i obowiązki, jakim podlegają naukowcy i instytucje zatrudniające naukowców oraz organizacje zapewniające finansowanie badań naukowych. Kodeks Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych natomiast określa zasady rekrutacji naukowców, które powinny być przestrzegane, aby zapewniać równe traktowanie pracowników naukowych w Europie.

HR Excellence in Research jest znakiem, na który powinny zwracać uwagę osoby planujące podjęcie pracy na uczelniach, czy też w różnego rodzaju instytucjach naukowych. Znak ten gwarantuje, że proces rekrutacji prowadzony jest w sposób etyczny i zgodny z prawem, jak również pokazuje, że dana instytucja wyróżnia się przyjaznym środowiskiem pracy, dba o jak najlepsze warunki rozwoju, a także sprzyja łączeniu życia zawodowego z życiem prywatnym.

HR Excellence in Research to także sygnał dla przyszłych studentów marzących o pracy naukowej. Mogą mieć oni pewność, że znajdą się w miejscu, w którym otrzymają jak najlepsze warunki do nauki, stałego rozwoju oraz opiekę mentorską.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

 

Komentarze (0)