Sekretna Gdynia. WSAiB zaprasza do gry!

Sekretna Gdynia. WSAiB zaprasza do gry!

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

27.01.2022

Sekretna Gdynia. WSAiB zaprasza do gry!

W środę, 29 grudnia, odbędzie się gra miejska poświęcona postaci Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na wydarzenie z pogranicza zabawy historycznej i detektywistycznej zaprasza Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.

„Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego” to kolejna odsłona popularnej gry miejskiej, za organizacją której stoją studenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni i której celem jest przybliżanie sylwetek ważnych dla miasta postaci. Tym razem bohaterem wydarzenia będzie Eugeniusz Kwiatkowski – patron uczelni, polityk, wykładowca, którego działalność przyczyniła się do rozwoju portowego miasta.

Eugeniusz Kwiatkowski, który w latach 20 i 30 XX wieku pełnił funkcje między innymi ministra skarbu oraz ministra przemysłu i handlu, był pomysłodawcą budowy portu w Gdyni. Za jego sprawą miasto stało się największym portem nad Bałtykiem i jednocześnie najnowocześniejszym w Europie. Dzięki zabawie, przemierzając morenowe wzgórza i urokliwe uliczki dzielnicy Działki Leśne, uczestnicy będą mogli odkrywać ślady działalności Eugeniusza Kwiatkowskiego i tajemnice przedwojennej Gdyni.

Uczestnicy gry poznają anegdoty opowiadane przez przebranych w stroje z epoki statystów. Wysłuchają fascynujących opowieści, związanych z powstawaniem miasta i portu.” - mówi Adam Labuhn, wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, przy ulicy Kieleckiej 7. Udział w zabawie jest bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych. Chęć uczestnictwa można zgłaszać drogą mailową, na adres: kwiatkowski@wsaib.pl

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, a partnerami są: Experyment, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Strefa Zoltar Gdynia.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

 

Komentarze (0)