Mechanika i budowa maszyn studia w Politechnice Wrocławskiej – rekrutacja 2024/2025

Mechanika i budowa maszyn studia w Politechnice Wrocławskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia Wrocław - Politechnika Wrocławska

01.02.2024

Mechanika i budowa maszyn studia w Politechnice Wrocławskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn przygotowują studentów do samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych z zakresu mechaniki i budowy maszyn, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ekonomicznych, społecznych oraz ekologicznych.

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w PWR
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Wrocławskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn studenci zdobędą cenne umiejętności, który wykorzystają w przyszłości przy projektowaniu obiektów, urządzeń technicznych i procesów, wykonywaniu obliczeń inżynierskich, jak również opracowywaniu dokumentacji technicznej.

W programie studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • geometria wykreślna,
  • chemia materiałów,
  • algebra z geometrią analityczną,
  • fizyka,
  • wytrzymałość materiałów,
  • technologie materiałów inżynierskich,
  • elektrotechnika,
  • podstawy automatyki,
  • materiałoznawstwo,
  • analiza matematyczna,
  • aerodynamika,
  • tworzywa sztuczne,
  • rysunek techniczny,
  • wytrzymałość konstrukcji lotniczych.

 

Mechanika i budowa maszyn to studia techniczne, które przygotowują studentów do twórczej pracy inżynierskiej w zakresie projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji różnego rodzaju urządzeń technicznych, z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technologii oraz narzędzi technologicznych i projektowych.

W trakcie nauki studenci będą mieli okazję poznać właściwości oraz zasady doboru zarówno standardowych, jak i nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych. Dowiedzą się też więcej o procesach technologicznych poznając innowacyjne technologie wytwarzania.

Studia we Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn umożliwiają również zdobycie cennych umiejętności kierowania zespołami ludzkimi w systemach produkcyjnych i eksploatacyjnych.

Sprawdź także:

Politechnika Wrocławska kierunki studiów

Wrocław kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Inżynieria materiałów konstrukcyjnych – studenci zdobędą wiedzę związaną z ochroną antykorozyjną, degradacją i recyklingiem materiałów, a także szeroko rozumianą inżynierią materiałową.

Konstrukcja i eksploatacja maszyn – studenci poznają zagadnienia związane z projektowaniem, modelowaniem oraz eksploatacją obiektów technicznych, takich jak pojazdy, maszyny czy urządzenia.

Procesy, maszyny i systemy produkcyjne – studenci dowiedzą się więcej o występujących w produkcji procesach, używanych maszynach oraz kompletnych systemach produkcyjnych.

 

Praca po studiach

Studenci, którzy ukończyli studia na kierunku mechanika i budowa maszyn nie powinni mieć problemu ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadać ich kwalifikacjom. Absolwenci będą mogli związać swoją karierę zawodową z pracą w ośrodkach badań wysokich energii, a także w przemyśle metalurgicznym, samochodowym czy lotniczym.

 

Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach, jak:

  • biura konstrukcyjno-projektowe aparatów i linii technologicznych,
  • ośrodki badań wysokich energii,
  • instytucje lotnicze,
  • przemysł metalurgiczny, samochodowy, lotniczy, chemiczny czy spożywczy.

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na studia pierwszego stopnia stanowi konkurs świadectw. W przypadku studiów drugiego stopnia przyjęcie odbywa się na podstawie oceny na dyplomie, średniej ważonej z przebiegu studiów, a także stopnia zgodności standardu kształcenia ukończonego kierunku studiów I stopnia ze standardem kształcenia kierunku, na który następuje rekrutacja.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Politechnice Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska to łącznie 48 różnorodnych kierunków kształcenia. Doświadczona kadra akademicka umożliwi Ci zdobycie szerokich kwalifikacji zawodowych, które z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej karierze.

Komentarze (0)