Uniwersytet Rzeszowski rekrutacja na studia II stopnia

Uniwersytet Rzeszowski rekrutacja na studia II stopnia

Studia Rzeszów - Uniwersytet Rzeszowski

09.02.2022

Uniwersytet Rzeszowski rekrutacja na studia II stopnia

20 grudnia 2021 roku rozpoczęła się rejestracja kandydatów na studia drugiego stopnia po studiach inżynierskich w Uniwersytecie Rzeszowskim. Kandydaci wybierają wśród 11 kierunków takich jak: architektura krajobrazu, technologie żywności i żywienie człowieka, mechatronika, a także informatyka.

Do 18 lutego 2022 roku trwa rejestracja w systemie rekrutacyjnym, jest to też ostatni dzień na wniesienie opłat rekrutacyjnych przez kandydatów. 22 lutego 2022 roku odbywają się rozmowy kwalifikacyjne.

 

Rekrutacja na studia podyplomowe i kursy

Trwa rekrutacja na 12 kierunków studiów podyplomowych. W ofercie znajduje się między innymi: administracja publiczna, matematyka, zarządzanie instytucją oświatową w reformowanym systemie edukacji, a także finanse publiczne z elementami rachunkowości budżetowej.

Uniwersytet Rzeszowski w swojej ofercie przygotował również kurs księgowości w praktyce i kursy języka polskiego jako obcego na różnym poziomie. Studia podyplomowe i kursy rozpoczną się wiosną 2022 roku.

 

Studia w Uniwersytecie Rzeszowskim

Uniwersytet Rzeszowski jest największą uczelnią akademicką w południowo-wschodniej Polsce. Szkoła wyższa staje naprzeciw aktualnym potrzebom rynku pracy. Uczelnia posiada nowoczesne centra badawcze, które przeznaczone są między innymi do transferu technologii i podstawowych badań. Kandydaci na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Sprawdź Uniwersytet Rzeszowski kierunki studiów

W rankingu popularności króluje informatyka, kierunek ten jest wyjątkowo przyszłościowy, przez co z każdym rokiem rośnie liczba kandydatów. Studenci podczas toku studiów zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi: budowy współczesnych komputerów, programowania komputerów, narzędzi informatycznych, a także języka angielskiego na poziomie B2 i specjalistycznego języka angielskiego z zakresu informatyki.

Wysoko na liście znajduję się prawo, które w każdym roku przyciąga rzeszę chętnych. Słuchacze w trakcie studiów uczą się między innymi: dogmatycznych dyscyplin prawa, teorii i filozofii prawa, a także doktryn polityczno-prawnych. Kursy prowadzone są przez cenionych pracowników akademickich. W czołówce w rankingu znajduję się także kierunek lekarski, na którym zajęcia prowadzone są przez wybitnych naukowców akademickich. Program kształcenia został przygotowany, tak aby słuchacze zdobyli niezbędne umiejętności praktyczne i wiedzę.

Wśród popularnych kierunków studiów znajduję się ekonomia, administracja, a także finanse i rachunkowość. Absolwenci są pożądanymi pracownikami na rynku pracy w Polsce i za granicą. Na kolejnych miejscach plasuje się filologia angielska, grafika i pedagogika, kierunki te z każdym rokiem przyciągają wielu kandydatów. Program kształcenia jest starannie opracowany, tak aby studenci zdobyli kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy w zawodzie.

Warto zwrócić uwagę na kierunki takie jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, ochrona środowiska i mechatronika. Przedmioty prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników naukowych, a także przez specjalistów w danej dziedzinie. Wśród kierunków związanych ze zdrowiem nie można ominąć: dietetyki, fizjoterapii, pielęgniarstwa, położnictwa, a także ratownictwa medycznego. Zajęcia prowadzone są w zgodzie z nowymi trendami naukowymi, a słuchacze otrzymują bieżącą wiedzę. Uniwersytet Rzeszowski dba o wysokiej jakości kształcenie oraz o rozwijanie zainteresowań studentów.

Komentarze (0)