Grafika studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – rekrutacja 2022/2023

Grafika studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – rekrutacja 2022/2023

Studia Łódź - Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

15.02.2022

Grafika studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – rekrutacja 2022/2023

Grafika to jeden z kierunków artystycznych, który umożliwia zdobycie umiejętności z zakresu projektowania graficznego czy komputerowego. Studenci w trakcie studiów uczą się jak m.in. stworzyć identyfikację wizualną marki czy grafiki reklamowe.

Studia na kierunku grafika w AHE ŁÓDŹ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów artystycznych studenci mają okazję do pracy na profesjonalnych programach graficznych, które wykorzystywane są w agencjach lub wydawnictwach. Studenci uczą się również zasad projektowania, a także rozwijają swoją kreatywność, która jest bardzo ważna przy tworzeniu projektów.  

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • grafika i animacja 3d i
 • technologie informacyjne
 • umiejętności personalne: komunikacja
 • ochrona własności intelektualnej
 • sztuka popularna
 • grafika cyfrowa
 • typografia
 • multimedia i techniki cyfrowe

Studenci na kierunku Grafika mają szansę na rozwijanie swoich umiejętności praktycznych, a także do zdobycia wiedzy m.in. z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych. Studia artystyczne poza wiedzą z zakresu projektowania przykładają również uwagę do nabywanych kompetencji miękkich przez studentów, które są niezwykle ważne w pracy zespołowej, a taką często wykonują graficy.

Sprawdź także:

Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi kierunki studiów

Łódź kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w internecie – Absolwenci specjalności nabyli niezbędną wiedzę z zakresu programowania, a także pracy na specjalnych programach jak np. Photoshop co pozwala im na profesjonalną obróbkę fotografii.

Grafika 3d i game art – Absolwenci posiadają niezbędne umiejętności wykorzystywane do projektowania gier komputerowych, efektów specjalnych, a także postaci i interfejsu w grach.

Komunikacja wizualna i multimedia – Absolwenci tej specjalności są świetnie przygotowani do tworzenia identyfikacji wizualnej marki, prowadzenia kampanii reklamowych oraz tworzenia stron internetowych.

 

Praca po studiach

Studia w Łodzi na kierunku Grafika przygotowują z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych i marketingowych, a także realizacji różnorodnych projektów graficznych w zespołach kreatywnych.  

Absolwenci grafiki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • firmach informatycznych
 • agencjach reklamowych i interaktywnych - w charakterze projektanta grafiki
 • działach marketingu i promocji
 • wydawnictwach

 

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na studia artystyczne w Łodzi opiera się na kolejności zgłoszeń. Aby zostać studentem na kierunku Grafika, należy wziąć udział w rekrutacji na stronie wybranej uczelni, a następnie dostarczyć niezbędne dokumenty takie jak np. świadectwo maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi to prywatna uczelnia, która od ponad 20 lat kształci specjalistów w różnych dziedzinach np. z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, a także artystycznych. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na rozwijanie kreatywności oraz umiejętności praktycznych, co wyróżnia ją na tle innych szkół wyższych.  

Komentarze (0)