Kierunek położnictwo studia w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – rekrutacja 2024/2025

Kierunek położnictwo studia w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – rekrutacja 2024/2025

Studia Wrocław - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

01.02.2024

Kierunek położnictwo studia w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – rekrutacja 2024/2025

Położnictwo to interdyscyplinarny kierunek studiów, związany przede wszystkim z pracą na sali porodowej, ale także z ginekologią, pediatrią, genetyką, opieką położniczą, embriologią czy promocją zdrowia.

Studia na kierunku położnictwo w UMW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia we Wrocławiu na kierunku położnictwo oferują studentom zdobycie niezbędnych kwalifikacji do prowadzenia edukacji zdrowotnej obejmującej przygotowywanie do życia w rodzinie i planowanie ciąży, monitorowanie prawidłowego przebiegu ciąży oraz przyjmowanie porodu.

W programie studiów na kierunku położnictwo znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • anatomia,
 • patologia,
 • choroby wewnętrzne,
 • ginekologia i opieka ginekologiczna,
 • promocja zdrowia,
 • chirurgia,
 • farmakologia,
 • fizjologia,
 • mikrobiologia.

 

W trakcie kształcenia studenci zdobędą nie tylko wiadomości dotyczące pracy na sali porodowej, lecz również informacje i umiejętności z zakresu ginekologii, położnictwa czy neonatologii.

Początkowo zajęcia odbywać się będą głównie w Centrum Symulacji Medycznej oraz pracowniach umiejętności położniczych. Następnie studenci będą nawiązywać kontakt z pacjentem podczas zajęć praktycznych w placówkach ochrony zdrowia.

Studia medyczne we Wrocławiu na kierunku położnictwo to doskonały wybór dla osób empatycznych, otwartych oraz wrażliwych, które chcą otaczać opieką kobietę ciężarną, a także towarzyszyć jej podczas porodu i połogu.

Sprawdź także:

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu kierunki studiów

Wrocław kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze studenci nauczą się, w jaki sposób sprawować specjalistyczną opiekę ginekologiczno-położniczą nad kobietą i jej rodziną w różnych okresach życia.

Pielęgniarstwo neonatologiczne studenci będą mieli okazję dowiedzieć się, jak należy pielęgnować noworodka zdrowego, chorego oraz wymagającego intensywnego nadzoru.

 

Praca po studiach

Położna opiekuje się kobietą nie tylko podczas porodu, ale także w okresie przedciążowym i ciążowym. Absolwenci położnictwa mogą więc wybrać pracę na porodówce, lecz również na oddziałach ginekologicznych lub neonatologicznych, gdzie będą się opiekować noworodkami i wcześniakami. Co więcej, mogą oni też związać swoją karierę zawodową z pracą w szkole rodzenia lub żłobku.

Absolwenci kierunku położnictwo mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach, jak:

 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,
 • szpitale,
 • kliniki ginekologiczne,
 • szkoły rodzenia,
 • żłobki.

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunku położnictwo w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu stanowi konkurs świadectw. W przypadku studiów II stopnia, przyjęcie kandydatów odbywa się na podstawie średniej ocen uzyskanych na studiach I stopnia.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu to uczelnia, która od lat cieszy się zainteresowaniem wśród maturzystów. Ukończenie jej zapewnia bowiem wszechstronne wykształcenie oraz zdobycie cennych kwalifikacji zawodowych.

Komentarze (0)