Automatyka i robotyka studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2024/2025

Automatyka i robotyka studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia Warszawa - Politechnika Warszawska

01.02.2024

Automatyka i robotyka studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2023/2024

Automatyka i robotyka to kierunek, którego celem jest kompleksowe wykształcenie specjalistów w dziedzinie projektowania, wdrażania i utrzymywania w ruchu nowoczesnych układów sterowania. Studia te mają za zadanie przygotować studentów z zakresie m.in.: współczesnych technik sterowania czy monitorowania systemów informatycznych i zarządzania nimi.

Studia na kierunku automatyka i robotyka w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Warszawskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

 

Program studiów i przedmioty

W programie kierunku automatyka i robotyka znajdują się przedmioty poświęcone m.in. informatyce, elektronice, fizyce czy matematyce. Studenci uczą się np.: projektowania skutecznych i niezawodnych algorytmów regulacji; sterowania robotami w celu wykonania określonych zadań; koordynowania współpracy człowieka z robotem czy analizy i interpretacji danych.

W programie studiów na kierunku automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • fizyka,
  • grafika inżynierska,
  • podstawy mechaniki,
  • teoria obwodów,
  • technika pomiarowa,
  • podstawy techniki cyfrowej,
  • algebra liniowa,
  • podstawy programowania,
  • sieci komputerowe.

 

Sprawdź także:

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Absolwenci automatyki i robotyki działają twórczo w zakresie m.in.: analizy, projektowania i konstrukcji układów oraz systemów automatyki; sterowania i oprogramowania robotyki; projektowania systemów wspomagania decyzji.

Studenci szkolą się do rozwiązywania prostych i złożonych problemów dotyczących automatyki i robotyki w przemyśle, a także do kierowania zespołami w jednostkach przemysłowych i projektowych lub samodzielnego podejmowania wyzwań badawczych.
 

Praca po studiach

Absolwenci automatyki i robotyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w: polskich i międzynarodowych firmach i instytucjach związanych z tą dziedziną, biurach projektowych, instytucjach naukowo-badawczych lub ośrodkach medycznych. Automatyka i robotyka odnajdują zastosowanie m.in. w: przemyśle chemicznym i spożywczym, budowie maszyn, przetwórstwie , ochronie środowiska czy elektronice i elektrotechnice.

Absolwenci automatyki i robotyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • Firmy oferujące zaawansowane rozwiązania automatyki i robotyki;
  • Firmy dostarczające oprogramowanie systemowe i aplikacyjne
  • Banki i urzędy, laboratoria, szpitale.
  • Uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, biura projektowe
  • Firmy sektora telekomunikacyjnego
  • Przemysł zbrojeniowy
     

Zasady rekrutacji

Kandydaci na studia techniczne muszą nie tylko umiejętnie wykorzystywać narzędzia technologiczne, ale także dobrze liczyć i sprawnie rozwiązywać problemy informatyczne.

Rekrutacja na kierunek automatyka i robotyka odbywa się na podstawie konkursu świadectw – przyszli studenci wśród rozszerzonych przedmiotów maturalnych powinni uwzględnić m.in.: biologię, chemię, fizykę, informatykę, matematykę lub język obcy.
 

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj


Studia w Politechnice Warszawskiej

Studenci Politechniki Warszawskiej rozwijają się w profesjonalnych warunkach oraz pod okiem doświadczonych specjalistów różnorodnych dziedzin. Celem uczelni jest kształcenie pokolenia inżynierów, świadomych swoich działań i umiejętnie rozwiązujących problemy współczesnego świata. Kandydatom na studia w Warszawie Politechnika Warszawska oferuje kilkadziesiąt kierunków stacjonarnych i niestacjonarnych.

3,5 roku (studia I stopnia)

 

Komentarze (0)