Logistyka studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Logistyka studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

16.02.2022

Logistyka studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Logistyka to kierunek przygotowujący absolwentów m.in. do: dowodzenia i kierowania zespołami ludzi, a także kierowania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach i organizacjach.

Logistycy odpowiadają za to, by poszczególne etapy produkcji, spedycji lub transportu przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Do zadań logistyka należą także optymalizowanie procesów zachodzących w sektorze handlowym oraz planowanie i nadzorowanie towarów, magazynów i transportu.

Studia na kierunku logistyka w WAT
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Program tego kierunku przewiduje przedmioty poświęcone m.in. matematyce, ekonomii, informatyce, technice czy zarządzaniu. Absolwenci logistyki umiejętnie kontrolują zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwach – również międzynarodowych.

Logistyka w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pozwala studentom rozwinąć umiejętności menadżerskie oraz skutecznie wykorzystywać metody inżynierskie w rozwiązywaniu problemów logistycznych.

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • systemy produkcji
 • centra logistyczne
 • zarządzanie łańcuchem dostaw
 • projektowanie procesów logistycznych
 • zapasy w systemach logistycznych
 • negocjacje i techniki zakupowe
 • usługi logistyczne

 

Sprawdź także:

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych – Absolwent przygotowany jest m.in. do: przeprowadzania kontroli jakości magazynowych i transportowanych paliw, olejów i smarów; organizacji transportu paliw do stacji paliw.

Logistyka przedsiębiorstw – Absolwent przygotowany jest m.in. do: identyfikacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwie; obliczania, analizowania i przeprowadzania oceny kosztów logistycznych; sterowania zapasami; organizowania transportu w przedsiębiorstwie.
 

Praca po studiach

Absolwenci logistyki przygotowani są do pracy m.in. w: przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką; jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Osoby, które ukończyły studia ekonomiczne w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie mogą liczyć na zatrudnienie także w jednostkach wojskowych lub jednostkach badawczo-rozwojowych.

Absolwenci logistyka mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa transportowe i spedycyjne
 • przedsiębiorstwa dystrybucyjne, magazynowe, handlowe
 • centra usług logistycznych
 • jednostki projektowe
 • jednostki badawczo-rozwojowe
 • jednostkach wojskowe,
 • stacje serwisowe i naprawcze
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na studia logistyczne w Warszawie najczęściej odbywa na podstawie wyników konkursu świadectw (dotyczy uczelni publicznych). Kandydaci na kierunek logistyka powinni zdawać takie przedmioty maturalne jak np.: matematyka, fizyka, język obcy lub język polski.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

Kandydaci na studia w Warszawie mogą wybrać jeden z ponad 30 kierunków wojskowych lub cywilnych znajdujących się w ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Absolwenci tej uczelni przygotowani są do dynamicznie zmieniających się potrzeb polskiego i międzynarodowego rynku pracy, a także czynnego udziału w rozwoju biznesu, przemysłu i nauki.

Komentarze (0)