Logistyka studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Logistyka studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Studia Poznań - Wyższa Szkoła Logistyki

02.02.2024

Logistyka studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu – rekrutacja 2024/2025

Logistyka to kierunek, który umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. Tymi elementami są zagadnienia dotyczące między innymi transportu i spedycji, logistyki handlu i dystrybucji, logistyki produkcji, a także inżynierii systemów informatycznych i technologii cyfrowych w logistyce.

Studia na kierunku logistyka w WSL POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Logistyki to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Logistyka jest najważniejszym i najpopularniejszym kierunkiem reprezentującym studia logistyczne. Program nauczania nastawiony jest nie tylko na dokładne poznanie funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, ale również zagadnień dotyczących nauk ekonomicznych oraz organizacji i zarządzania. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z prawem handlowym, systemami informatycznymi w transporcie, systemami i sieciami dystrybucji, logistyką przedsiębiorstw dystrybucyjnych, metodami planowania i sterowania produkcją, cyfrowymi łańcuchami dostaw, eksploatacją i utrzymaniem ruchu, czy transportem wewnętrznym.

W programie studiów na kierunku Logistyka znajdziesz takie przedmioty jak:

  • systemy informatyczne w transporcie,
  • prawo cywilne,
  • transport i spedycja morska i lotnicza,
  • logistyka produkcji,
  • zakupy i zaopatrzenie,
  • statystyka,
  • logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych,
  • metody planowania i sterowania produkcją,
  • planowanie łańcucha dostaw,
  • zarządzanie produktem i sprzedażą,
  • zarządzanie logistyczne,
  • zarządzanie magazynem.

 

Dzięki zawartym w harmonogramie przedmiotom studenci nabywają również umiejętności praktycznych. Do najważniejszych należą umiejętności projektowania systemów logistycznych oraz procesów logistycznych, zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznymi i procesami logistycznymi, posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego, czy też zarządzania kosztami oraz wykonywania analiz decyzyjnych związanych z wyborem gałęzi transportu i doborem przewoźnika.

 

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu kierunki studiów

Poznań kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Transport i spedycja – specjalność nastawiona na pozyskanie wiedzy z zakresu procesów transportowych, infrastruktury transportu i przeładunków, przewozu ładunków we wszystkich gałęziach transportu, a zatem drogowym, kolejowym, morskim, lotniczym oraz intermodalnym. To także możliwość poznania zagadnień dotyczących krajowego i międzynarodowego transportu osób i rzeczy, zarządzania flotą transportową, przewozu towarów niebezpiecznych i ładunków ponadgabarytowych.

Logistyka handlu i dystrybucji – specjalność nastawiona na pozyskanie wiedzy z zakresu logistyki zaopatrzenia handlu, dystrybucji towarów do sieci sprzedaży, planowania zamówień i dostaw, zarządzania zapasami i magazynowania towarów, procesów wieloszczeblowej dystrybucji i funkcjonowania centrów dystrybucji, obsługi klienta i zamówień oraz obsługi zwrotów i reklamacji.

Logistyka produkcji – specjalność nastawiona na pozyskanie wiedzy z zakresu organizacji, planowania i realizacji procesów produkcji, gospodarki materiałowej, zarządzania zapasami, przepływu materiałów i komponentów, transportu wewnętrznego, magazynowania, utrzymania ruchu oraz bezpieczeństwa pracy.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Logistyka wyróżniają się obszerną i złożoną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach planowania logistyki i łańcuchów dostaw, controllingu logistyki i zarządzania kosztami, marketingu usług logistycznych, zabezpieczania przewozu towarów, czy też kształtowania modeli współpracy z dostawcami i odbiorcami.

Absolwenci Logistyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • przedsiębiorstwa produkcyjne,
  • centra logistyczne,
  • firmy transportowe,
  • firmy spedycyjne,
  • przedsiębiorstwa handlowe,
  • przedsiębiorstwach technologiczno- konstrukcyjne,
  • centra zaopatrzenia

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Logistyka w Wyższej Szkole Logistycznej stanowią egzaminy maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

Studia w Poznaniu to obszerne zagadnienie złożone z wielu elementów. Jednym z nich jest Logistyka, którą można studiować w Wyższej Szkole Logistyki. Wyższa Szkoła Logistyki to uczelnia budująca związki z gospodarką oraz kreująca wzorce kształcenia logistycznego w rodzimym systemie edukacji zawodowej w oparciu o rynkowo zorientowane kształcenie i badania naukowe.

Komentarze (0)