Wzornictwo studia na Politechnice Łódzkiej – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo studia na Politechnice Łódzkiej – rekrutacja 2022/2023

Studia Łódź - Politechnika Łódzka

23.02.2022

Wzornictwo studia na Politechnice Łódzkiej – rekrutacja 2022/2023

Wzornictwo to kierunek studiów, który opiera się na wiedzy technicznej oraz umiejętnościach plastycznych i artystycznych, dzięki czemu absolwenci posiadają niezbędną wiedzę, która umożliwia im w przyszłości pracę m.in. związaną z modą czy komunikacją wizualną.  

Studia na kierunku wzornictwo w PŁ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia artystyczne, do jakich możemy zaliczyć kierunek Wzornictwo, rozwija studentów w zakresie umiejętności plastycznych oraz technicznych. Program studiów kładzie również nacisk na umiejętności praktyczne studentów.  

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.: 

 • Historia sztuki
 • Malarstwo
 • Rysunek
 • Kompozycja
 • Historia architektury tekstyliów  
 • Rzeźba
 • Aspekty wzornicze w technologiach wyrobów nietkanych  
 • Rysunek techniczny

Studenci kierunku Wzornictwo w trakcie studiów poznają zagadnienia m.in. z zakresu projektowania, materiałoznawstwa, historii sztuki, a także rysunku technicznego. Program studiów przywiązuje dużą wagę do zajęć praktycznych w czasie których studenci mają okazję do doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonej, kadry pedagogicznej, a zarazem specjalistów w swoich branżach.  

Studia artystyczne w Łodzi łączą w sobie zagadnienia plastyczne razem technicznymi oraz kładą nacisk na rozwiniecie kompetencji językowych, w zakresie wybranego języka obcego na poziomie B2. 

Sprawdź także:

Politechnika Łódzka kierunki studiów

Łódź kierunki studiów 

Przykładowe specjalności

Architektura tekstyliów – Absolwenci specjalności posiadają cenną wiedzę z zakresu projektowania przedmiotów użytkowych, a także materiałów, jakie wykorzystywane są w przemyśle.

Architektura ubioru – Absolwenci mają wiedzę z zakresu projektowania odzieży, a także materiałów wykorzystywanych w modzie.   

Praca po studiach

Studia w Łodzi na kierunku Wzornictwo przygotowują specjalistów do zawodowego projektowania ubioru, przedmiotów użytkowych, a także tekstyliów i stosowanych do tego materiałów. Absolwenci posiadają również cenną wiedzę i doświadczenie biznesowe, dzięki czemu są świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci wzornictwa mogą szukać zatrudnienia m.in. jako.:

 • Projektanci tkanin
 • Projektanci odzieży i bielizny
 • Styliści ubioru
 • Konsultanci do spraw wzornictwa
 • Projektanci komunikacji wizualnej
 • Projektanci grafiki użytkowej 

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek studiów Wzornictwo opiera się na konkursie świadectw oraz sprawdzianie uzdolnień plastycznych. Aby dostać się na Politechnikę Łódzką, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie uczelni jako kandydat, a następnie uiścić opłatę rekrutacyjną. Kolejnym etapem jest wzięcie udziału w egzaminie sprawdzającym umiejętności plastyczne. Ostatnim etapem po ogłoszeniu wyników jest dostarczenie niezbędnych dokumentów takich jak m.in. świadectwo maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia na Politechnice Łódzkiej

Politechnika Łódzka to państwowa uczelnia techniczna, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród maturzystów. W jej ofercie możemy znaleźć wiele kierunków studiów i specjalności, które umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy wraz z umiejętnościami praktycznymi. Studenci w trakcie studiów poza wiedzą teoretyczną i praktyczną mają okazję również do nabycia cennego doświadczenia poprzez udział w organizacjach studenckich oraz praktykach zawodowych.

Komentarze (0)