Biotechnologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2024/2025

Biotechnologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2024/2025

Studia Łódź - Uniwersytet Łódzki

02.02.2024

Biotechnologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2024/2025

Biotechnologia to kierunek studiów, który kształci studentów w zakresie wielu nauk ścisłych, takich jak: biologia, chemia, matematyka, a także uczy, jak wykorzystywać wiedzę z nauk przyrodniczych w technologii i przemyśle. Absolwenci są wszechstronnie wykształconymi specjalistami, którzy mogą znaleźć zatrudnienia w wielu dziedzinach przemysłu, a także w laboratoriach. 

Studia na kierunku biotechnologia w UŁ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Łódzkim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie zajęć studenci biotechnologii zajmują się zagadnieniami z zakresu biologii, chemii oraz innych procesów diagnostycznych technologicznych. Studenci poza wiedzą ogólną zdumiewają również wiedzę specjalistyczną zakresu wybranej specjalności.

W programie studiów na kierunku biotechnologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • biologia molekularna roślin,
  • biomatematyka,
  • genetyka auksologii,
  • chemia nieorganiczna,
  • fitopatologia molekularna,
  • chemia organiczna,
  • patogeny bakteryjne,
  • białkowe regulatory wzrostu,
  • podstawy epigenetyki,
  • genetyka grzybów,
  • zarządzanie jakością w biotechnologii.

 

Studenci kierunku Biotechnologia w czasie zajęć pogłębiają wiedzę z zakresu środowiska, bioinżynierii, chorób zakaźnych, czy wykonywania specjalistycznych preparatów wykorzystywanych w medycynie. Podczas zajęć studenci uczą się jak m.in. wykorzystywać i wykonywać testy diagnostyczne oraz preparaty, które mogą być pomocne w ochronie zdrowia.

Studia na kierunku biotechnologia, dodatkowo kładą nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych, które studenci nabywają podczas laboratoryjnych, a także w czasie praktyk zawodowych.

 

Sprawdź także:

Uniwersytet Łódzki kierunki studiów

Łódź kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Biotechnologia medyczna - Absolwenci są przygotowani do wykonywania specjalistycznych preparatów oraz testów, które mogą być wykorzystywane w ochronie zdrowia.

Biotechnologia roślinna - Absolwenci posiadają niezbędną wiedzę z zakresu roślin oraz ich modyfikowania genetycznego, a także z zakresu farmacji.

 

Praca po studiach

Studia w Łodzi kształcą specjalistów z zakresu biotechnologii, którzy mogą znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach przemysłu, a także w laboratoriach.

Absolwenci biotechnologii mogą szukać zatrudnienia m.in. w:

  • zakładach przemysłu spożywczego i farmaceutycznego
  • w zakładach chemicznych
  • w przedsiębiorstwach, które zajmują się ochroną środowiska
  • w ośrodkach uprawy roślin lub hodowli zwierząt
  • kontrolnych i badawczych laboratoriach, które wykorzystują metody biotechnologiczne mikrobiologiczne i biologiczne

 

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek studiów Biotechnologia na Uniwersytecie Łódzkim, opiera się na konkursie świadectw. Jednak, aby do niego przystąpić, najpierw należy zarejestrować się na stronie uczelni jako kandydat, a następnie uiścić opłatę rekrutacyjną. Kolejnym etapem jest dostarczenie niezbędnych dokumentów m.in. świadectwa maturalnego.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki to publiczna szkoła wyższa, która w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. W ofercie uczelni możemy znaleźć wiele kierunków studiów wraz z wieloma specjalnościami. Atutem uczelni jest kadra pedagogiczna, która składa się z świetnych i doświadczonych wykładowców akademickich, kładzie także szczególny nacisk na rozwijanie kreatywności u studentów oraz ich umiejętności praktycznych.

Komentarze (0)