Psychologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2022/2023

Psychologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2022/2023

Studia Łódź - Uniwersytet Łódzki

24.02.2022

Psychologia studia w Uniwersytecie Łódzkim – rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku Psychologia kształcą studentów w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej, która obejmuje wszystkie działy psychologii oraz zagadnienia z zakresu rozwoju człowieka i jego prawidłowego funkcjonowania, a także zaburzeń, które mogą występować np. w danej grupie wiekowej.

Studia na kierunku psychologia w UŁ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku Psychologia pozwala studentom na poznawanie mechanizmów, jakimi rządzi się ludzka psychika oraz na poznanie różnego rodzaju zaburzeń i metod prowadzenia terapii.

W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Psychologia osobowości i różnic indywidualnych
 • Psychologia społeczna
 • Psychologia stresu
 • Psychologia zdrowia
 • Psychopatologia i psychologia kliniczna
 • Psychologia rozwoju człowieka

Studia na kierunku Psychologia kształcą studentów z zakresu różnych dziedzin psychologii, dzięki czemu mają oni szansę na dokładne poznanie ludzkiej psychiki. W czasie zajęć studenci uczą się również, jak pomóc pacjentowi przepracować jego problemy, a także jak dobrać odpowiednią terapię do danego przypadku.  

Studia psychologiczne kładą również nacisk na rozwój kompetencji miękkich i empatię bowiem są one niezbędne przy pracy z osobami, które cierpią na zaburzenia.   

 

Sprawdź także:

Uniwersytet Łódzki kierunki studiów

Łódź kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Psychologia biznesu i kariery – Absolwenci mają wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego oraz znają problematykę bezrobocia, tym samym pomagają osobą, które zostały dotknięte tym zjawiskiem.

Psychologia zdrowia i kliniczna – Absolwenci są przygotowani do pracy z pacjentami, diagnozowania ich oraz do udzielania wsparcia psychologicznego.

 

Praca po studiach

Studia w Łodzi na kierunku Psychologia kształcą specjalistów z zakresu psychologii, którzy są przygotowani do pracy m.in. jako psycholodzy, pedagodzy czy trenerzy.  Absolwenci mogą również otworzyć własną działalność.

Absolwenci psychologii mogą znaleźć zatrudnienie, m.in. jako:

 • Psycholog
 • terapeuta
 • psycholog wczesnoszkolny
 • coach
 • psycholog zajęciowy
 • trener
 • psycholog dziecięcy

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek studiów Psychologia na Uniwersytecie Łódzkim, opiera się na konkursie świadectw. Jednak, aby do niego przystąpić, najpierw należy zarejestrować się na stronie uczelni jako kandydat, a następnie uiścić opłatę rekrutacyjną. Kolejnym etapem jest dostarczenie niezbędnych dokumentów m.in. świadectwa maturalnego.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki to publiczna uczelnia, która cieszy się ogromną popularnością w regionie, a także rosnącą w obrębie całego kraju. Uniwersytet Łódzki oferuje kandydatom wiele kierunków studiów oraz specjalności, które umożliwiają studentom szerokie perspektywy zawodowe. Dodatkowym atutem uczelni są kursy i staże oferowane przez Biuro Karier UŁ, dzięki którym studenci już w trakcie studiów mogą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Komentarze (0)