Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku – rekrutacja 2022/2023

Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku – rekrutacja 2022/2023

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

01.03.2022

Filologia studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku  – rekrutacja 2022/2023

Filologia to kierunek, którego program nauczania łączy dwa obszary: umiejętności językowe i wiedzę biznesową. Studia przygotowują do pełnienia obowiązków w różnych sferach i przestrzeniach zawodowych.

Studia na kierunku filologia w WSB GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Filologia jest podstawowym kierunkiem reprezentującym studia filologiczne. Jest to kierunek o praktycznym charakterze, który umożliwia pozyskanie umiejętności komunikacyjne, translatorskie, a także poruszania się po fachowym słownictwie.

W programie studiów na kierunku Filologia znajdziesz takie przedmioty jak:

 • język angielskie w prawie,
 • tłumaczenia pisemne ogólne,
 • tłumaczenia ustne konsekutywne i symultaniczne,
 • kultura biznesowa USA i Kanady

 

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku kierunki studiów

Trójmiasto kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Tłumaczenia-język angielski – specjalność, w ramach której studenci poznają techniki tłumaczeniowe z nastawieniem na znajomość terminologii ekonomicznej i prawniczej oraz  biznesowej. Poznają składnię angielską i naturalny sposób wypowiedzi w języku angielskim, a także zasady tłumaczeń ustnych i pisemnych.

Język angielski w biznesie – specjalność, w ramach której studenci opanowują znajomość specjalistycznego języka z różnych dziedzin działalności biznesowej, poznają elementy ekonomii, negocjacji i zarządzania oraz zasady skutecznej komunikacji biznesowej.

Kanadystyka – specjalność, w ramach której studenci uczą się jak posługiwać się leksyką charakterystyczną dla angielszczyzny kanadyjskiej. Poznają różnorodne aspekty kultury kanadyjskiej, jak również nabywają umiejętności w zakresie języka francuskiego.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Filologia wyróżniają się obszerną i złożoną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą zostać pracownikami placówek dyplomatycznych, tłumaczami, specjalistami do spraw kontaktów międzynarodowych, czy też menedżerami reprezentującymi firmy na arenach międzynarodowych.

Absolwenci Filologii mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • biura tłumaczeń,
 • wydawnictwa,
 • placówki dyplomatyczne,
 • firmy szkoleniowe i konsultingowe,
 • biura turystyczne,
 • szkoły językowe,
 • administracja publiczna,
 • organizacje społeczno- kulturalne

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Filologia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku stanowią egzaminy maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

Kandydaci na filologiczne studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) otrzymują wiele interesujących ofert kształcenia. Którą z nich wybrać? Zastanawiając się nad podjęciem studiów na kierunku Filologia warto przyjrzeć się bliżej propozycji Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, bowiem program nauczania kładzie nacisk nie tylko na rozwijanie umiejętności językowych, ale również na pozyskanie nowoczesnej wiedzy biznesowej. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku to uczelnia ściśle współpracująca ze światem biznesu, dzięki czemu oferuje programy kształcenia, które dostosowane są do aktualnych potrzeb i wymagań rynku.

Komentarze (0)