Informatyka studia w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku – rekrutacja 2024/2025

Informatyka studia w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku – rekrutacja 2024/2025

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

05.02.2024

Informatyka studia w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku  – rekrutacja 2024/2025

Informatyka jest kierunkiem, który umożliwia nie tylko pozyskanie wiedzy i umiejętności, na które nieprzerwanie istnieje popyt na rynku, ale również pozyskanie cennych certyfikatów.

Studia na kierunku informatyka w UNIWERSYTET WSB MERITO GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku informatyka w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Informatyka jest podstawowym i najpopularniejszym kierunkiem reprezentującym studia informatyczne. Program nauczania nastawiony jest przede wszystkim na rozwijanie umiejętności praktycznych, dlatego też studenci uczą się między innymi jak testować aplikacje internetowe, administrować środowiskami serwerowymi, projektować i zarządzać bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych, tworzyć animacje z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych, programować w różnych językach, tworzyć bezpieczny kod obiektowy.

W programie studiów na kierunku Informatyka znajdziesz takie przedmioty jak:

  • analiza matematyczna i algebra liniowa,
  • grafika i multimedia,
  • badania operacyjne,
  • socjologia,
  • bazy danych,
  • architektura systemów komputerowych,
  • matematyka dyskretna,
  • programowanie obiektowe,
  • modelowanie i symulacja komputerowa,
  • serwery baz danych,
  • projektowanie systemów informatycznych.

 

Sprawdź także:

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku kierunki studiów

Trójmiasto kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Administrator baz danych – specjalność, w ramach której studenci nabywają umiejętności w zakresie projektowania scentralizowanych i rozproszonych baz danych, tworzenia baz danych w Internecie, programowania aplikacji bazodanowych za pomocą wizualno- obiektowych języków programowania, projektowania hurtowni danych.

Bezpieczeństwo systemów informatycznych – specjalność, w ramach której studenci uczą się jak opracowywać politykę bezpieczeństwa systemów informatycznych, wdrażać rozwiązania w zakresie podpisu elektronicznego i infrastruktury klucza publicznego, opracowywać procedury bezpieczeństwa danych, zabezpieczać systemy operacyjne.

Sieci komputerowe – specjalność, w ramach której studenci uczą się jak analizować i zabezpieczać istniejącą sieć komputerową, pracować z platformami do szybkiego tworzenia aplikacji sieciowych, zarządzać infrastrukturą sieci komputerowych, a także projektować i budować nowe rozwiązania w ramach technologii sieciowych.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka posiada wiedzę oraz przede wszystkim wiele umiejętności. Pozyskane wykształcenie stanowi przepustkę do wykonywania różnego rodzaju obowiązków zawodowych, bowiem absolwenci mogą pracować między innymi jako: specjaliści do spraw sieci IT, administratorzy systemów, programiści PHP, programiści aplikacji mobilnych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa.

Absolwenci Informatyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • firmy i instytucje wykorzystujące infrastrukturę sieciową IT,
  • banki i instytucje finansowe,
  • przedsiębiorstwa

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Informatyka w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku stanowią egzaminy maturalne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) to olbrzymia układanka złożona z licznych elementów. Jednym z nich jest Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku, będąca jedną z dziesięciu placówek największej grupy niepublicznych uczelni. Jednym z kluczowych zadań uczelni, oprócz kształcenia studentów, jest rozwijanie działalności naukowo- badawczej i podejmowanie działań na rzecz innowacji edukacyjnych.

Komentarze (0)