Filologia angielska studia w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – rekrutacja 2022/2023

Filologia angielska studia w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – rekrutacja 2022/2023

Studia Kraków - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

02.03.2022

Filologia angielska studia w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – rekrutacja 2022/2023

Filologia angielska to kierunek poświęcony w szczególności językowi, historii i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego – studenci filologii angielskiej rozwijają swoje zdolności komunikacyjne i poznają zastosowanie języka angielskiego w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Absolwenci tych studiów potrafią biegle posługiwać się językiem angielskim, z uwzględnieniem jego specjalistycznego charakteru.

Studia na kierunku filologia angielska w UP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku filologia angielska szczegółowo analizują literaturę, historię i kulturę krajów anglojęzycznych, a także szkolą się w zakresie komunikowania się czy argumentowania swoich poglądów z zastosowaniem specjalistycznego języka angielskiego. W trakcie zajęć studenci m.in.: dokonują przekładów literackich oraz pracują nad swoimi zdolnościami fonetycznymi czy pedagogicznymi.

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • fonetyka
 • dydaktyka języka angielskiego
 • historia Wysp Brytyjskich
 • pragmatyka komunikacji językowej
 • gramatyka języka angielskiego
 • komunikacja międzykulturowa
   

Sprawdź także:

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie kierunki studiów

Kraków kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Studenci filologii angielskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie mają szansę uzyskać pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie języka angielskiego. Absolwenci, którzy chcą związać swoją przyszłość z nauczaniem, muszą ukończyć pięcioletni cykl kształcenia na specjalności nauczycielskiej.
 

Praca po studiach

Absolwenci filologii angielskiej doskonale porozumiewają się w języku polskim i bez problemu dokonują tłumaczeń tekstów pisanych i komunikatów mówionych. Dzięki rozwiniętym zdolnościom językowym oraz dokładnej znajomości kultury i społeczeństw krajów anglosaskich absolwenci filologii angielskiej mogą liczyć na zatrudnienie na takich stanowiskach jak np.: tłumacz, redaktor, dziennikarz, nauczyciel czy przedsiębiorca.

Absolwenci filologii angielskiej mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • biura tłumaczeń, wydawnictwa, redakcje medialne
 • biura podróży, instytucje i firmy międzynarodowe
 • szkoły językowe, szkoły podstawowe
 • organizacje państwowe i pozarządowe
 • instytucje kulturalne i edukacyjne
   

Zasady rekrutacji

Kandydaci na Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, którzy chcą rozpocząć studia filologiczne, powinni wykazywać się niebanalnymi zdolnościami językowymi. Rekrutacja na kierunek filologia angielska w tej uczelni odbywa się na podstawie konkursu świadectw, a najważniejszym przedmiotem maturalnym branym w niej pod uwagę jest język angielski.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, której celem jest stworzenie nowych możliwości dla współczesnych pedagogów, wychowawców oraz pracowników publicznych, gotowych do rozwiązywania obecnych problemów cywilizacji. Kandydaci na studia w Krakowie mają do wyboru ponad 70 kierunków, które znajdują się w ofercie tej szkoły wyższej.

Komentarze (0)