Logistyka studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach – rekrutacja 2022/2023

Logistyka studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach – rekrutacja 2022/2023

Studia Katowice i woj. śląskie - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

05.03.2022

Logistyka studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach – rekrutacja 2022/2023 

Logistyka w Katowicach to kierunek studiów, który przekazuje studentom wiedzę z zakresu zagadnień logistycznych i ekonomicznych, dzięki czemu absolwenci świetnie znają mechanizmy, jakimi rządzą się procesy logistyczne i spedycyjne. Dodatkowo studenci mogą wybrać między dwoma specjalnościami, które umożliwiają poszerzenie wiedzy studentów.

Studia na kierunku logistyka w UE KATOWICE
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Kierunek Logistyka w Katowicach opiera się na programie studiów, który ma na celu rozwijanie studentów w zakresie procesów logistycznych, a także w ściśle związanych z nimi zagadnieniami ekonomicznymi.

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Podstawy logistyki
 • Ekonomia
 • Podstawy finansów
 • Statystyki
 • Zarządzanie
 • Marketing
 • Grafika inżynierska
 • Matematyka
 • Modelowanie procesów transportowych

Studenci na kierunku studiów Logistyka w Katowicach w trakcie zajęć zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu logistyki, ekonomii oraz informatyki, dzięki czemu studenci nabywają również umiejętności techniczne. Ważnym atutem Logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach są przedmioty skupiające się na zarządzaniu, co pozwala studentom na przygotowanie się do pracy na stanowiskach kierowniczych.

Studia logistyczne w Katowicach kładą również nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych, które są niezwykle cenne na rynku pracy.

 

Sprawdź także:

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kierunki studiów

Katowice kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

telematyka transportu i logistyki – Absolwenci specjalności mają wiedzę z zakresu systemów informatycznych oraz metod optymalizacji wykorzystywanych w logistyce.

transport w systemach logistycznych - Absolwenci posiadają rozległą wiedzę z zakresu transportu krajowego oraz międzynarodowego.

 

Praca po studiach

Studia w Katowicach na kierunku Logistyka przygotowują specjalistów z zakresu logistyki i spedycji, którzy są gotowi do odnalezienia się na rynku pracy.   

Absolwenci logistyki mogą zostać m.in.

 • specjalistą ds. obsługi klienta
 • logistykiem
 • specjalistą ds. handlu elektronicznego
 • spedytorem

 

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek studiów Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, opiera się na konkursie świadectw. Jednak, aby do niego przystąpić, najpierw należy zarejestrować się na stronie uczelni jako kandydat, a następnie uiścić opłatę rekrutacyjną. Kolejnym etapem jest dostarczenie dokumentów m.in. świadectwa maturalnego.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to jedna z państwowych uczelni publicznych, która oferuje ponad 20 kierunków studiów, które można podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym, studenci rozwijają się w zakresie ekonomii, stosunków gospodarczych, a także logistyki, dzięki czemu będą oni świetnie przygotowani do przyszłej pracy zawodowej. Studenci mają również okazję do rozwijania się w zakresie dodatkowych kursów.

Komentarze (0)