Akademia Sztuki w Szczecinie rekrutacja na nowy rok akademicki 2022/2023

Akademia Sztuki w Szczecinie rekrutacja na nowy rok akademicki 2022/2023

Studia Szczecin - Akademia Sztuki w Szczecinie

09.03.2022

Akademia Sztuki w Szczecinie rekrutacja na nowy rok akademicki 2022/2023

Akademia Sztuki w Szczecinie otwiera elektroniczną rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia na rok akademicki 2022/2023 11 maja 2022 roku o godzinie 10:00. Nabór będzie trwał do 7 czerwca 2022 roku do godziny 16:00. Egzaminy wstępne na wybrany kierunek odbywać się będą od 13 czerwca do 8 lipca 2022 roku. Kandydaci dokumenty będą mogli składać od momentu ogłoszenia wyników egzaminu do 15 lipca do godziny 15:00.

 

Otwarte warsztaty

W Akademii Sztuk Pięknych 14 marca 2022 roku w sali Kameralnej odbędą się otwarte warsztaty prowadzone przez dr. Przemysława Witkowskiego pt. „Język obrazu — praca z tekstem poetyckim”. Warsztaty odbywające się na Wydziale Sztuki Mediów będą trwały od godziny 10:00 do 14:00. Doktor Przemysław Witkowski jest historykiem idei, badaczem ekstremizmów politycznych, dziennikarzem i publicystą, a także poetą.

 

Studia w Akademii Sztuki

Akademia Sztuki w Szczecinie to pierwsza w Polsce publiczna uczelnia o profilu artystycznym, która kształci studentów muzycznie i plastycznie. Szkoła wyższa jest wyjątkowo nowoczesną i młodą placówką. Dużym atutem akademii jest kadra oraz zaplecze sprzętowe. Wykładowcy akademiccy są czynnymi artystami i teoretykami, którzy wystawiają swoje prace na całym świecie oraz zdobywają nagrody. Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone są w najnowocześniej wyposażonych laboratoriach, pracowniach, studiach i salach wykładowych.

Kandydaci na studia w Akademii Sztuki w Szczecinie mają do wyboru 8 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych.

Sprawdź Akademia Sztuki w Szczecinie kierunki studiów

 

Wśród popularnych kierunków studiów znajduje się grafika, na którą podczas rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 zgłosiło się 119 kandydatów. Zajęcia prowadzą wykładowcy uczestniczący w międzynarodowych wystawach, kongresach, warsztatach i sympozjach.

Podczas toku studiów na specjalności grafika artystyczna słuchacze poznają teoretyczne i praktyczne aspekty technik: druku offsetowego, litografii, grafiki cyfrowej, serigrafii, wklęsłodruku i wypukłodruku. Druga specjalność — grafika projektowa pozwoli studentom poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu: plakatu, typografii, liternictwa, projektowania wydawnictw, ilustracji, projektowania znaku graficznego i identyfikacji wizualnej, projektowania kampanii społecznych i promocyjnych, a także multimedialnego projektowania graficznego (zobacz więcej: grafika w Szczecinie)

Wyjątkowo rozchwytywanym kierunkiem jest wzornictwo. Podczas zeszłorocznej rekrutacji zgłosiło się 109 kandydatów. Podczas toku studiów słuchacze mają do wyboru specjalności takie jak: komunikacja wizualna, projektowanie produktu i projektowanie mody. W zależności od wybranej specjalności słuchacze mają przedmiot takie jak: fotografia reklamowa i wydawnicza, projektowanie konceptualne, a także stylizacja mody i personal shopping (zobacz więcej: wzornictwo w Szczecinie)

Absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu: liternictwa i typografii, fotografii mody, produktu i reklamowej, obróbki drewna, a także brandingu i design managementu. Studenci, którzy ukończyli, ten kierunek mogą podjąć pracę między innymi w pracowniach i studiach projektowych, studiach graficznych, reklamowych i agencjach. Zajęcia prowadzone są przez cenionych pracowników akademickich podążających za nowymi trendami.

Komentarze (0)