Uczelnie Vistula. Darmowy kurs językowy dla uchodźców z Ukrainy

Uczelnie Vistula. Darmowy kurs językowy dla uchodźców z Ukrainy

Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

16.03.2022

Uczelnie Vistula. Darmowy kurs językowy dla uchodźców z Ukrainy

Akademia Finansów i Biznesu Vistula rozpoczyna cykl darmowych kursów języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej.

Ponad trzysta tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w stolicy naszego kraju. Aby pomóc im w odnalezieniu się w nowych warunkach warszawska uczelnia organizuje kursy językowe, kierowane przede wszystkim do osób, które nie znają języka polskiego i potrzebują pozyskać podstawowe umiejętności niezbędne do prowadzenia codziennej komunikacji. Prowadzone zajęcia koncentrują się na nauce mówienia i rozumienia.

 

Kurs językowy obejmuje 30 godzin lekcyjnych, 15 spotkań po 90 minut. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe:

- wtorki i czwartki / godz. 13:00- 14:30 (nastolatki 12- 17 lat),

- wtorki i czwartki / godz. 15:00- 16:30 (nastolatki 12- 17 lat i osoby dorosłe),

- wtorki i czwartki / godz. 17:30- 19:00 (osoby dorosłe).

 

Zajęcia potrwają do 5 maja. Aby zapisać się na kurs należy wysłać mail pod adres: jezykpolski@vistula.edu.pl, a w jego tytule wpisać: darmowy kurs polskiego.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Uczelnie Vistula starają się pomagać jej ofiarom. Transporty z pomocą zebraną przez samorząd studencki trafiły już do Lwowa, Żytomierza, Charkowa i Kijowa. Oprócz tego, uczelnia pomaga ukraińskim studentom, których w Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest prawie dwa tysiące.

Studenci, którzy zostali w ogarniętej wojną ojczyźnie mogą kontynuować naukę z formie online, natomiast studenci w Polsce mogą liczyć na pomoc psychologiczną oraz indywidualne podejście – możliwość przedłużenia sesji, wsparcie przy ukończeniu prac dyplomowych i obronach. Ponadto, uczelnia uruchomiła specjalny Helpdesk, poprzez który można zgłaszać problemy i potrzeby, których nie można rozwiązywać w toku standardowych procedur.

Więcej szczegółów na stronach internetowych Uczelni Vistula 

 

Komentarze (0)