Architektura wnętrz studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Architektura wnętrz studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

07.04.2022

Architektura wnętrz studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Architektura wnętrz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie pozwala studentom poznać podstawy m.in.: sztuk plastycznych, dziedzin architektonicznych oraz nauk związanych z nowoczesnymi mediami cyfrowymi, multimediami czy sztuką wizualną.

Absolwenci tego kierunku szkolą się w zakresie np.: aranżacji i projektowania wnętrz z wykorzystaniem zaawansowanych technologii; projektowania elementów przestrzeni architektonicznej i użyteczności publicznej; aranżować powierzchnie targowe i wystawowe; projektować meble i elementy wystroju wnętrz.

Studia na kierunku architektura wnętrz w PJATK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne poświęcone są zarówno artystycznym, jak i technicznym aspektom architektury oraz dziedzinom plastycznym. Studenci architektury wnętrz poznają historię oraz teorię sztuki i kultury, a także szkolą się w zakresie np.: rysunku, malarstwa, rzeźby, modelowania.

W programie kierunku przewidywane są także przedmioty poświęcone projektowaniu architektonicznemu, budownictwu czy komunikacji wizualnej. Uczestnicy zajęć praktycznych rozwijają swoje zdolności manualne, a także zmysł przestrzenny i poczucie estetyki.

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Podstawy projektowania architektonicznego z elementami ergonomii i konstrukcji
 • Perspektywa odręczna z elementami geometrii
 • Komputerowe wspomaganie projektowania 3D
 • Realizacje techniczne (wnętrza, wystawiennictwo)
 • Architektura krajobrazu
 • Historia architektury wnętrz i mebli
   

Sprawdź także:

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

W programie kierunku architektura wnętrz znajdują się przedmioty związane m.in. ze sztuką stosowaną – w trakcie zajęć studenci poznają zasady projektowania np.: wnętrz, mebla czy wystawiennictwa, a także zgłębiają zagadnienia architektoniczno-budowlane, konstrukcyjne i instalacyjne. Absolwenci tych studiów bez problemu wykorzystują nowoczesną technologię oraz stosują różne środki wyrazu.

Specjalizacje realizowane w ramach programu kierunku architektura wnętrz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie:

 • Projektowanie wnętrz
 • Projektowanie wystawiennictwa
   

Praca po studiach

Studenci architektury wnętrz przygotowują się m.in. do: wykonywania zawodu np. projektanta w zakresie aranżacji i projektowania wystaw; prezentowania produktu; przekazu idei; projektowania wnętrz i mebli. Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnienia np. w pracowniach architektonicznych lub rozpocząć własną działalność artystyczną.

Absolwenci architektury wnętrz mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak:

 • projektant w zakresie aranżacji i projektowania wnętrz
 • projektant wystaw
 • projektant mebli
 • projektant powierzchni targowych i wystawowych
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek architektura wnętrz w Polsko-Japońskiej Akademii technik Komputerowych wymaga od kandydatów dostarczenia wymaganych dokumentów. Przyszli studenci muszą również odbyć rozmowę kwalifikacyjną z zakresu Historii Sztuki i Architektury oraz zaprezentować swoje dotychczasowe prace plastyczne.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie

Celem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie jest wykształcenie kadry specjalistów potrafiących pracować w istotnych dla rozwoju Polski obszarach zastosowań technik komputerowych. Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru kilka kierunków stacjonarnych, niestacjonarnych i online, znajdujących się w ofercie tej uczelni – prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Komentarze (0)