Grafika studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Grafika studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

07.04.2022

Grafika studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Grafika to kierunek łączący zagadnienia artystyczne z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, który pozwala studentom zdobyć kompleksową wiedzę w zakresie m.in.: sztuk plastycznych; grafiki projektowej; stosowania aplikacji graficznych i kanałów przekazu; obsługiwania komputerów i multimediów.

Absolwenci grafiki mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w artystycznym, jak i kulturalnym, marketingowym czy informatycznym środowisku. Niektórzy graficy mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub artystyczną.

Studia na kierunku grafika w PJATK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), od 2 do 2,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studenci grafiki w tej szkole wyższej podczas praktycznych zajęć wykorzystują nowoczesne technologie informatyczne, umożliwiające im np.: projektowanie komunikacji wizualnej; projektowanie reklamy; tworzenie animacji 2D i 3D; projektowanie gier komputerowych i aplikacji interaktywnych; wykorzystywanie technologii VR i AR.

Studia artystyczne pozwalają studentom zrozumieć także podstawy różnorodnych sztuk plastycznych – uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę dotyczącą m.in.: kompozycji, malarstwa czy rysunku.

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Fotografia
 • Historia animacji i małej formy filmowej
 • Komiks multimedialny
 • Wprowadzenie do modelowania 3D
 • Sztuka reklamy
 • Psychologia Komunikacji
   

Sprawdź także:

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Wizualizacja – Absolwent przygotowany jest m.in. do: projektowania krótkich form filmowych; projektowania graficznego; tworzenia ilustracji lub opakowań przestrzennych i przedmiotów użytkowych; projektowania oprawy wizualnej widowisk; tworzenia stron internetowych.

Animacja – Absolwent przygotowany jest m.in. do: tworzenia gier komputerowych, wideoklipów, małych form filmowych, komputerowej animacji, grafiki trójwymiarowej; komputerowego generowania efektów specjalnych.
 

Praca po studiach

Wykształcony grafik może rozpocząć karierę w takim zawodzie jak np.: Art Director, Webdesigner, ilustrator, wystawiennik, projektant wizualizacji gier komputerowych, realizator techniczny efektów specjalnych, reżyser i twórca krótkich oraz rozbudowanych form filmowych.

Absolwenci grafiki mogą liczyć na zatrudnienie na różnorodnych stanowiskach, które związane są z działalnością artystyczną, medialną czy projektową.Ponadto absolwenci grafiki mogą równeiż zostać np.: samodzielnym grafikiem-projektantem lub grafikiem-animatorem.

Absolwenci grafiki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • agencje reklamowe
 • wydawnictwa prasowe i książkowe
 • media
 • agencje interaktywne
 • domy produkcyjne
 • instytucje kultury
 • własna działalność artystyczna/gospodarcza
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na kierunek grafika w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie odbywa się w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną oraz zaprezentowanie przez kandydata jego dotychczasowych prac plastycznych.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie

Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru kilka kierunków, znajdujących się w ofercie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Uczelnia proponuje studentom możliwość zdobywania wiedzy oraz umiejętności w ramach studiów stacjonarnych, niestacjonarnych lub online, prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Celem tej szkoły wyższej jest wykształcenie kadry specjalistów, gotowych do pracy w dziedzinach stosujących nowoczesne techniki komputerowe.

Komentarze (0)