Dietetyka studia II stopnia - Warszawa

Dietetyka studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku dietetyka w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

08.03.2024

Dietetyka studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Dietetyka w Warszawie to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 6 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Dietetyka studia II stopnia - Warszawa
Studia na kierunku dietetyka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Dietetyka to kierunek studiów, która umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii i procesów zachodzących w organizmie. W trakcie nauki student będzie poznawał normy i zasady planowania żywienia. Uczestnicy zajęć będą uczyć się też, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Absolwenci studiów posiadają umiejętności niezbędne m.in. do tworzenia planów żywieniowych.

Dietetyk to zawód, którego popularność stale rośnie. Po ukończeniu tego kierunku studiów można pracować w ośrodkach zdrowia, klinikach, ale też na siłowniach i klubach fitness. Dietetycy potrzebni są także w firmach z branży cateringowej, gdzie niezbędna jest wiedza na temat tego, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Ukończenie dietetyki, daje też potrzebną wiedzę do rozpoczęcia własnej działalności.

 

Uczelnie

W Warszawie dietetykę (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychWarszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Nauk o Zdrowiu WUM), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Żywienia Człowieka SGGW) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie, Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie, Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku dietetyka w Warszawie

Studia dietetyczne II stopnia w Warszawie zadedykowane są dla osób, które ukończyły już kształcenie I stopnia i posiadają tytuł zawodowy licencjata. W procedurze rekrutacyjnej brana będzie zatem pod uwagę średnia ocena ze studiów.

Uczelnie prywatne w przypadku dużej liczby osób chętnych również mogą zorganizować konkurs kwalifikacyjny na podstawie wyników. Dlatego już dziś zadbaj o swoje oceny podczas edukacji wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA?

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, jak duże znaczenie ma dbałość o to, co znajduje się na naszych talerzach. Dieta może bowiem bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Jeśli będziemy podchodzić do niej jednak mniej rozważnie, to skutki mogą być dla nas niezbyt wesołe, nadwaga i otyłość to bowiem tylko wstęp do wielu bardzo groźnych chorób. Dostrzegamy te zależności, nie każdy z nas ma jednak czas i wystarczająco dużo motywacji, by ambitnie układać jadłospisy, które pełne są zdrowych i wartościowych posiłków. Może warto skorzystać wtedy z kompleksowej pomocy specjalisty?

Dietetyka to jedna z dyscyplin medycznych, które w najogólniejszym rozumieniu zajmują się bowiem żywieniem człowieka – zarówno zdrowego, jak i tego dotkniętego schorzeniami. Studia na tym kierunku zaadresowane są zatem dla pasjonatów, którzy kochają zdrowe jedzenie i wkładają dużo serca w jego przygotowanie. To jednak nie wszystko! Jeśli myślisz, że studia dietetyczne przyniosą ci satysfakcję, powinieneś być równocześnie pasjonatem przedmiotów ścisłych takich jak biologia, czy chemia.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata lub trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia II stopnia na kierunku dietetyka będziesz mógł rozpocząć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Zastanawiasz się zapewne, które z nich wybrać. Studia stacjonarne będą wymagały od ciebie znacznego zaangażowania podczas zajęć, które odbywać się będą regularnie w tygodniu. Studia niestacjonarne to dobre rozwiązanie, jeśli część materiału teoretycznego chciałbyś zdobywać we własnym zakresie, a na zajęcia uczęszczać wyłącznie podczas weekendowych zjazdów naukowych. Pamiętaj jednak, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Każda osoba, która wybiera studia II stopnia, powinna pamiętać, że mają one charakter uzupełniający. Dlatego też niezwykle ważne jest to, byś posiadał dobrze utrwaloną wiedzę z pierwszego etapu nauki. To ona pozwoli ci wejść w posiadanie nowych treści związanych z dietetyką. Wykształcenie, jakie zdobędą studenci II stopnia, będzie miało charakter i pozwoli na wszechstronny zawodowy rozwój. Pamiętaj także, że czekają cię intensywne praktyki na oddziałach szpitalnych.

 

W programie studiów na kierunku dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • dietoprofilaktyka
  • dietetyka w wieku prokreacyjnym i rozwojowym
  • projektowanie produktów i potraw dietetycznych
  • prawo w poradnictwie dietetycznym
  • dietetyka sportowa z elementami fizjologii wysiłku
  • projektowanie produktów i potraw dietetycznych

 

Jak widzisz zatem – studenci, którzy wybiorą kształcenie magisterskie, wzbogacą swoją wiedzę o zagadnienia pokrewne, związane z prawem czy ekonomią. Warto podkreślić, że studia II stopnia na kierunku dietetyka rozwijają umiejętności z zakresu:

  • profilaktyki i leczenia chorób dietozależnych
  • rozpoznawania zaburzeń odżywiania
  • oceny stanu żywienia pacjentów 

 

Gdzie studiować na kierunku dietetyka w Warszawie

Kierunek dietetyka (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Żywienia Człowieka SGGW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku dietetyka w Warszawie?

Studia na kierunku Dietetyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają  od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

To, ile zajmą ci studia II stopnia na kierunku dietetyka, zależy od tego, jaką uczelnię wybierzesz. Przenalizuj dobrze przygotowane propozycje dydaktyczne, by mieć pewność, że w pełni odzwierciedlą twoje oczekiwania. Studia dietetyczne w Warszawie trwać mogą bowiem 1,5 roku lub 2 lata. Zdobędziesz wtedy unikalną i szczegółową wiedzę oraz otrzymasz – po pomyślnej obronie pracy dyplomowej – tytuł magistra, dzięki któremu twój rozwój zawodowy przebiegać będzie bardzo sprawnie.

 

Dietetyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA?

Dziś branża dietetyczna rozwija się niezwykle prężnie. Dlatego też osoby, które wybierają studia na tym kierunku, mogą liczyć na szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Warto pamiętać jednak, że zawód dietetyka wiąże się współcześnie z wysokim zaufaniem społecznym. Zadbaj więc o to, by twoje wykształcenie było jak najlepsze. Możesz mieć pewność, że uczelnie w Warszawie znacznie ci w tym pomogą.

Studia II stopnia na kierunku dietetyka zagwarantują ci kompletne wykształcenie, dzięki któremu będziesz mógł rozpocząć pracę we wszelkich:

  • poradniach dietetycznych
  • poradniach psychologicznych (które w swojej ofercie mają także konsultacje żywieniowe)
  • oddziałach szpitalnych

 

Możesz zajmować się układaniem jadłospisów nie tylko dla pacjentów indywidualnych, lecz także dla szkół, przedszkoli, czy domów opieki i sanatoriów. Studia dietetyczne mogą być także dobrym pretekstem do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku dietetyka w Warszawie?

Kto może aplikować

Jeśli chcesz rozpocząć studia II stopnia, zorientuj się na początku, kto w ogóle może wziąć udział w rekrutacji! Studia magisterskie to drugi etap kształcenia systemu bolońskiego. Został on stworzony z myślą o osobach, które posiadają już tytuł licencjata lub tytuł magistra z dziedziny pokrewnej.

Wymagania rekrutacyjne

Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia II stopnia sprawdź, jakie wymagania musisz spełniać. Na stronach internetowych uczelni znajdziesz informacje, które z dokumentów musisz dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności. Sprawdź również, czy w przypadku kierunków takich jak dietetyka nie musisz wykonać określonych badań lekarskich.

Predyspozycje

Nie zapominaj również o tym, że jeśli chcesz aplikować na studia II stopnia, to musisz posiadać już również odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności, które będziesz mógł rozwijać podczas kształcenia magisterskiego! Pamiętaj, że w przypadku kierunków takich jak dietetyka największe znaczenie będzie mieć rozwinięta wiedza z przedmiotów ścisłych!

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku dietetyka w Warszawie?

Zastanawiasz się, czy warto iść na studia II stopnia? W systemie dwustopniowym, czyli bolońskim, nie jest to obowiązkowe. Tylko osoby, które chcą kontynuować kształcenie, mogą zdecydować na naukę na studiach magisterskich. Zastanów się zatem, jakie są twoje intelektualne oczekiwania i na ich podstawie podejmij ostateczną decyzję.

Studia II stopnia na kierunku dietetyka mogą być bardzo cenne. Czekają na ciebie wykłady, laboratoria oraz ćwiczenia praktyczne, które znacząco pomogą usystematyzować wiedzę. Podczas planowania swoich ścieżek rozwoju weź pod uwagę, że studia I stopnia, czyli studia licencjackie nie zagwarantują ci pełni wykształcenia.

Studia II stopnia warto wybrać przede wszystkim ze względu na perspektywę otrzymania tytułu magistra. To on sprawi, że będziesz mógł rozpocząć dynamiczny rozwój kariery zawodowej. Studia II stopnia zagwarantują ci także otrzymanie wszystkich niezbędnych kwalifikacji, dzięki którym będziesz mógł zadbać o pełny rozwój!

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku dietetyka w Warszawie

Chcesz jednocześnie zadbać o kompletne wyższe wykształcenie i połączyć to z wykonywanymi innymi aktywnościami, przykładowo – pracą? Otrzymasz taką możliwość dzięki kształceniu w trybie niestacjonarnym, które oferuje coraz więcej warszawskich ośrodków akademickich. Dotyczy to również kierunków medycznych takich jak dietetyka.

Na co musisz się przygotować, jeśli wybierasz studia w trybie niestacjonarnym? Przede wszystkim na opłaty za czesne. Zweryfikuj zatem odpowiednio wcześnie, jak wygląda twoja sytuacja finansowa. Uczelnie w Warszawie oferują oczywiście atrakcyjne rabaty, promocje czy uiszczanie opłat w formie wygodnych rat. Nie powinno cię to jednak zwolnić z obowiązku dbania o swoją finansową płynność.

W trakcie kształcenia w trybie niestacjonarnym będą na ciebie czekać weekendowe zjazdy naukowe. To wtedy będziesz uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach praktycznych. Nie zapominaj również o tym, że znaczną część materiału teoretycznego będziesz musiał opanowywać we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów.

Aktualności rekrutacyjne

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

komentarze (0)