Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.08.2023

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2023 | woj. zachodniopomorskie

Pielęgniarstwo w Szczecinie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.

Pielęgniarstwo studia II stopnia Szczecin
Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku pielęgniarstwo to niezwykle ważna propozycja kształcenia, na którą decydują się osoby o określonych predyspozycjach. Studenci muszą odznaczać się odpowiedzialnością, cierpliwością, odpowiednim i szybkim reagowaniem w sytuacjach kryzysowych. Nabywają wszechstronną wiedzę medyczną, zwłaszcza w zakresie pielęgniarstwa.
Absolwenci kierunku pielęgniarstwo w zależności od nabytych kwalifikacji zatrudniani są w szpitalach, zakładach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (przychodnie), ośrodkach medycyny pracy, placówkach nauczania i wychowania (szkoły, przedszkola, żłobki), ośrodkach służby medycyny, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych, domach opieki społecznej i wielu innych.
 
Uczelnie
W Szczecinie pielęgniarstwo (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie?

Aby dostać się na powyższy kierunek, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie?

Pielęgniarka lub pielęgniarz to według definicji samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Do ich głównych obowiązków należy sprawowanie opieki nad pacjentem, między innymi pielęgnacja czy podawanie odpowiednich leków, ale także asystowanie przy operacjach oraz szeroko pojęta edukacja zdrowotna. Zawód ten wymaga wiele odpowiedzialności i zaangażowania w swoją pracę, jednak przynosi także mnóstwo satysfakcji i spełnienia. Jeżeli ty także chciałbyś zdobyć wykształcenie i przygotowanie medyczne, to aplikuj na kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych, ścisłych i nauk o zdrowiu, które dodatkowo posiadają już wyższe wykształcenie medyczne. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną i odpowiedzialną, a ponadto odczuwasz powołanie do pracy z pacjentem, to kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku pielęgniarstwo będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę medyczną zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

  • psychologia zdrowia
  • poradnictwo w pielęgniarstwie
  • farmakologia kliniczna
  • medycyna społeczna

Jako że studia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, wykształcisz wiele cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się specjalistycznej opieki pielęgniarskiej w przypadku określonych schorzeń, na przykład: ran przewlekłych, chorób krwi czy zaburzeń psychicznych. Studenci poznają także metody diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Podczas studiów zagłębisz się również w tematykę związaną z zarządzaniem w medycynie. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek pielęgniarstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Pielęgniarstwo w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat pielęgniarstwa
studia II stopnia 2 lata magister pielęgniarstwa

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kwalifikacjom z powodzeniem odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku pielęgniarstwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z domami opieki, sanatoriami czy ośrodkami edukacyjnymi.

Absolwenci często decydują się na pracę w stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub punktach poboru krwi. Po ukończeniu studiów możesz rozważyć rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej lub kontynuacje nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Szczecinie?

Kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) - uczelnie w Szczecinie

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)