Budownictwo w Poznaniu - terminy rekrutacji

Budownictwo w Poznaniu - terminy rekrutacji

Budownictwo w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Nie od dziś wiadomo, że dokładne zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji powinno być jedną z najważniejszych rzeczy, jakiej dokonują kandydaci na studia. Przestrzeganie najważniejszych dat jest bowiem bardzo istotną częścią formalnej rekrutacji. Przyszli studenci najpierw rejestrują się na internetowych platformach rekrutacyjnych, które zostały przygotowane przez uczelnie w Poznaniu. Mogą tego dokonywać jeszcze przed ogłoszeniem wyników maturalnych, czyli nawet w kwietniu oraz w maju.

Studia na kierunku budownictwo od wielu lat cieszą się niegasnącym zainteresowaniem – przyszli studenci mają bowiem świadomość, że rozciągają się przed nimi perspektywy bardzo atrakcyjnego zatrudnienia w przyszłości. O tym, kto dostał się na ten prestiżowy kierunek, absolwenci szkół średnich dowiedzą się mniej więcej w połowie lipca, czyli tuż po ogłoszeniu wyników egzaminów maturalnych.

Nie załamuj się, jeżeli na wymarzone studia w Poznaniu na kierunku budownictwo nie dostałeś się w pierwszym terminie. Część z poznańskich ośrodków akademickich organizuje także jeszcze dodatkowe etapy rekrutacji, w których szansę na zakwalifikowanie się na studia będą mieć te osoby, które z różnych przyczyn nie miały takiej możliwości w pierwszym terminie. Te dodatkowe etapy otwierane są nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu.

Dokumenty rekrutacyjne +

Nie bagatelizuj terminowego dostarczenia dokumentów do dziekanatu,  ponieważ jeżeli ten krok zostanie przez ciebie zaniedbany, to zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Powinien wziąć to pod uwagę każdy z kandydatów na studia wyższe. Odpowiednie dokumenty trzeba dostarczyć na ogół już po ogłoszeniu list osób przyjętych na studia. Zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Trzon tych dokumentów jest jednak na ogół bardzo podobny i muszą się pośród nich znaleźć obowiązkowo:

  • • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • • aktualna fotografia;
  • • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • • różnego rodzaju podpisane umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku budownictwo, będziesz musiał uiścić odpowiednie opłaty rekrutacyjne. Informacje na ich temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych. Mogę one obejmować jeden lub pulę kierunków i w zależności od uczelni wahają się od 85 do nawet 150 zł. Opłaty rekrutacyjne uiścisz za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu. Część prywatnych uczelni wymaga także dokonania opłat za tzw. wpisowe. Potwierdzenie wykonania przez ciebie odpowiednich płatności będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Osoby, które planują rozpoczęcie studiów na kierunku budownictwo, muszą zadbać o swoje doskonałe przygotowanie z przedmiotów ścisłych. To one mają bowiem największe znaczenie w procedurze rekrutacyjnej. W kręgu twoich zainteresowań muszą się zatem znaleźć przedmioty takie jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka. Oprócz tego dobrze byłoby, gdybyś zadbał o to, by twoje kompetencje językowe były na jak najwyższym poziomie. W przygotowaniach maturalnych uwzględnij zatem intensywną naukę wybranego języka obcego nowożytnego.

Przelicznik punktów kwlaifikacyjnych +

Uczelnie w Poznaniu przygotowują swoje indywidualne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Pamiętaj jedynie, że w przeliczniku punktów kwalifikacyjnych uwzględniany jest poziom zdawanych przedmiotów (podstawowy lub rozszerzony) oraz to, czy zdawany przez maturzystów przedmiot wpisuje się w wymogi rekrutacyjne obowiązujące na danym kierunku.

Olimpiady oraz konkursy +

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze studiami na kierunku budownictwo i wiesz, że twoje umiejętności oraz wiedza znacznie wykraczają poza poziom obowiązujący na szczeblu szkoły średniej? Jeżeli tak, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja dla najbardziej ambitnych, warto umieścić ją w kręgu swoich zainteresowań. Laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Pamiętaj jedynie, że to nie jest równoznaczne ze zwolnieniem z podstawowych egzaminów maturalnych. Jeżeli chcesz studiować budownictwo, pomyśl o olimpiadach takich jak:

  • Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych;
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
  • Olimpiada Fizyczna;
  • Olimpiada Matematyczna itd.

Komentarze (0)