Ochrona środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ochrona środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku ochrona środowiska w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Ochrona środowiska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Ochrona środowiska w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - uczelnie publiczne


Ochrona środowiska studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście

 

12.01.2024

Ochrona środowiska studia 2024 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Ochrona środowiska w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej), a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UG wyniósł 18,15 punktu.

Ochrona środowiska - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku ochrona środowiska w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku ochrona środowiska poświęcone są zagadnieniom z zakresu ekologii, ochrony przyrody i różnorodności biologicznej. W trakcie nauki studenci poznają procesy zachodzące w ekosystemach i uczą się wyjaśniania związków przyczynowo-skutkowych zachodzących w środowiskach. Absolwenci tego kierunku potrafią projektować i wdrażać technologie oczyszczania wód i powietrza oraz wiedzą jak zarządzać energią.

W programie studiów znajdują się zajęcia praktyczne, dzięki którym studenci zyskają doświadczenie z narzędziami, które wykorzystają w przyszłej pracy w terenie oraz laboratoriach. Absolwenci ochrony środowiska mogą szukać pracy w placówkach, które odpowiadają za działania związane z profilaktyką ekologiczną. Są wśród nich urzędy i służby ochrony środowiska, organy kontrolne oraz laboratoria badawcze.

 

Uczelnie

W Trójmieście ochronę środowiska możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku ochrona środowiska w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, fizyka i astronomia, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ochrona środowiska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Bardzo często proces rekrutacji to długa droga pełna stresu i niepewności, czy osiągnięte przez nas wyniki wystarczą, aby pokonać konkurencję. Żeby dostać się na studia biologiczne na kierunku Ochrona środowiska w Trójmieście, będziesz musiał poradzić sobie z egzaminem maturalnym z następujących przedmiotów np.: biologii, chemii, fizyki, języka obcego nowożytnego, geografii. Najlepiej podejść do egzaminu na rozszerzeniu, wówczas przelicznik punktowy będzie zdecydowanie bardziej korzystny.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku ochrona środowiska w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka, geografia, fizyka i astronomia, język obcy, matematyka.

Warto, abyś pamiętał, że procedury rekrutacyjne najpewniej będą się nieco różnić w zależności od wybranej uczelni. Mogą również ulegać drobnym zmianom na przestrzeni czasu, dlatego bardzo ważne jest, abyś śledził ustalenia regulaminu wybranej uczelni na bieżąco – unikniesz wówczas niepotrzebnej dawki stresu.

 

Ochrona środowiska Uniwersytet Gdański - przedmioty maturalne

Uniwersytet Gdański w roku 2024/2025 w rekrutacji na kierunek ochrona środowiska uwzględnia cztery przedmioty obowiązkowe – chemia, matematyka, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot z następujących: biologia, fizyka, fizyka i astronomia lub geografia. dowiedz się więcej


* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek ochrona środowiska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Gdański (Wydział Chemii UG) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Opis kierunku

Ochrona środowiska to niezwykle istotny kierunek studiów, który ma za zadanie wykształcić specjalistów, stawiających sobie za cel dbanie o bezpieczeństwo środowiska naturalnego zwierząt i ludzi. Studenci mają okazję nabyć wiedzę i umiejętności odnoszące się do ogólnych i praktycznych zagadnień ochrony, technologii środowiska i analityki.

Praca po studiach

Absolwenci znajdują pracę w instytucjach badawczych, instytucjach zintegrowanego zarządzania ochroną środowiska, w przemyśle i rolnictwie, administracji państwowej i samorządowej. Odnajdują się w firmach, przedsiębiorstwach i biznesie w obszarze ochrony, zarządzania i technologii środowiska. W trakcie studiów studenci odbywają praktyki, które przygotowują do wykonywania obowiązków zawodowych.
 

Ile punktów na ochronę środowiska w Trójmieście

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 18,15 punktu.

czytaj dalej progi na ochronę środowiska w Trójmieście


 

Ogólne cele kształcenia

Studia na kierunku ochrona środowiska pozwalają studentom zdobyć szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania zasobami naturalnymi. Studenci uczą się o zasadach i procesach ekologicznych, takich jak obiegi materii i energii w przyrodzie, ekosystemy, bioróżnorodność, funkcjonowanie ekosystemów wodnych, glebowych i leśnych, oraz wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat np. przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza, wód i gleby, a także o technologiach oczyszczania i ochrony tych zasobów. Uczą się także o przepisach i normach dotyczących jakości powietrza, wód i gleby oraz o strategiach zarządzania nimi. Studenci poznają różnego rodzaju technologie stosowane w ochronie środowiska, takie jak technologie odnawialne źródła energii, technologie związane z gospodarką odpadami, a także technologie ochrony przed hałasem, promieniowaniem czy skażeniami chemicznymi.

Absolwenci ochrony środowiska mogą pełnić funkcje np. doradcze, eksperckie lub zarządcze we wszelkich organizacjach lub firmach odpowiedzialnych za szeroko pojętą ochronę środowiska. Kompetencje osób, które ukończyły ten kierunek studiów, cenione są zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze. Absolwenci ochrony środowiska mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.


Gdzie studiować na kierunku ochrona środowiska w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ochrona środowiska, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Gdański oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Kierunek ochrona środowiska - uczelnie w Trójmieście

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Limity miejsc

Uczelnie w Trójmieście oferujące ochronę środowiska określają liczbę miejsc na poszczególne kierunki studiów.    

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci ochrony środowiska w Trójmieście? Rekrutacja opiera się na konkursie świadectw maturalnych.

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na ochronę środowiska w Trójmieście, to m.in.: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, język obcy oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku ochrona środowiska w Trójmieście: 

  • Uniwersytet Gdański: 60 

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Ochrona środowiska w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne.

Studenci mają możliwość rozłożenia czesnego na raty.

Wybór trybu studiów należy do kandydata na ochronę środowiska i uzależniony jest od jego indywidualnych preferencji.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na ochronę środowiska w Trójmieście kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Trójmieście?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na ochronę środowiska w Trójmieście, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. W przypadku Uniwersytetu Gdańskiego zostaną one opublikowane w lipcu 2024. Gdzie można znaleźć wyniki?  

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na ochronę środowiska w Trójmieście znajdą w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

  • Uniwersytet Gdański: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników na ochronę środowiska w Trójmieście, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Trójmieście?

Składanie kompletu dokumentów na ochronę środowiska w Trójmieście wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia muszą osobiście złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na ochronę środowiska w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek ochronę środowiska w Trójmieście? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych, kandydaci zazwyczaj muszą to zrobić w ciągu kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych na ochronę środowiska, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

  • Uniwersytet Gdański: lipiec 2024

 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ochrona środowiska Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Ochrona środowiska w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Jakie opinie mają studia na kierunku Ochrona środowiska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Po zapoznaniu się z poprzednimi akapitami coraz bardziej utwierdzasz się w tym, że Ochrona środowiska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to studia dla ciebie, jednak chciałbyś dla pewności poznać opinie studentów tego kierunku?

Gabriela, studentka trzeciego roku Ochrony środowiska w Trójmieście, mówi:

„Gdyby nie było naszej planety, nie byłoby i nas. Natura jest nieodłączną częścią życia każdego organizmu żywego, bez niej na świecie byłby chyba tylko beton, asfalt i mnóstwo smogu. Uważam, że należy robić wszystko, aby chronić naturę, dlatego zdecydowałam się na Ochronę środowiska. A dlaczego w Trójmieście? To moje ulubione miejsce na mapie Polski i nie wyobrażam sobie mieszkania nigdzie indziej.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
  • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  • ul. Bobrowiecka 9, , 00-728 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Bobrowiecka%209%2C%20Warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1d234-wumed-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
  • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-5Nyng4JqkcR4WMpp5S_mNE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/880b7-akademia-morska-szczecin.jpg Politechnika Morska w Szczecinie