Logistyka studia zaoczne Gdańsk Gdynia Sopot

Logistyka studia zaoczne Gdańsk Gdynia Sopot

Studia na kierunku logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
forma: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

21.06.2023

Logistyka studia niestacjonarne (zaoczne) - Gdańsk Gdynia Sopot (Trójmiasto)

Logistyka w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) w formie niestacjonarnej to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 18 różnych specjalności. Studia z logistyki w trybie niestacjonarnym (zaocznym i online) można podjąć na 3 uczelniach.

Logistyka studia zaoczne Gdańsk Gdynia Sopot
Studia na kierunku logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Logistyka Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Jedną z podstaw prawidłowego funkcjonowania gospodarki, jest dobrze zorganizowane zaplecze logistyczne. Zapotrzebowanie na ekspertów w tym zakresie jest duże. Studia dają podstawy do rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie planowania i koordynowania procesów dostaw i przepływu towarów. W trakcie kształcenia można zdobyć wiedzę, m.in. na temat magazynowania, spedycji, czy zarządzania projektami. 

Logistyka, handel, dystrybucja – to tylko niektóre z dziedzin, w których pracować mogą absolwenci tego kierunku. Zdobyte wykształcenie pozwala również na zatrudnienie się w firmach spedycyjnych, czy centrach magazynowania i dystrybucji. 

 

Uczelnie

W Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) logistykę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, Uniwersytecie WSB Merito w Gdyni oraz Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Trójmieście?

Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku logistyka w trybie niestacjonarnym, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów związanych z możliwością pobierania nauki. Indywidualna wysokość opłat jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może się zmieniać na przestrzeni czasu.

Uczelnie zazwyczaj decydują się na wprowadzenie do swojej oferty różnego typu zniżek i promocji, które mają wpływ na ostateczną wysokość czesnego. Wszystkie dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Trójmieście?

1. Dla kogo ten kierunek?

Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego przepływu materiałów i towarów z danego punktu do miejsca docelowego. Dziedzina ta jest ścisłe powiązana z innymi sektorami gospodarki, jednocześnie będąc gwarancją ich sprawnego funkcjonowania.

Dlatego też, w sobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających gruntowną wiedzę z zakresu logistyki i innych, powiązanych z nią dyscyplin. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek logistyka w Trójmieście, który będzie idealnym wyborem dla osób chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie i stabilną pozycje na rynku pracy.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia logistyczne w Trójmieście, powinny interesować się naukami ścisłymi, ekonomicznymi i technicznymi. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jeżeli spełnisz powyższe warunki, to kierunek logistyka będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
  • studia online

 

Studia na kierunku logistyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia logistyczne zyskują coraz większą popularność wśród studentów w całej Polsce. Dlatego też, znajdziesz je w ofercie wszystkich większych ośrodków akademickich. Do swojego programu wprowadziły je także uczelnie w Trójmieście. Sprawdź dział poniżej i dowiedz się gdzie możesz realizować logistykę w trybie niestacjonarnym. Przeanalizuj wszystkie dostępne opcje, tak aby wybrać te najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i zainteresowań.

Tematyka zajęć na kierunku logistyką będzie oscylować głownie wokół nauk matematycznych, ekonomicznych, technicznych oraz nauk o zarządzaniu. Studenci będą mieli okazję nauczyć się projektowania procesów logistycznych oraz zarządzania przepływem towaru. Ponadto, zgłębisz pokrewne tematy powiązane z zarządzaniem, marketingiem czy ekonomią. W programie kształcenia przewidziano także interesujące moduły specjalizacyjne, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedze i kompetencje. Ich dokładną i aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

4. Praca po studiach

Absolwentów studiów logistycznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownej wiedzy, czeka wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu logistyki z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju firmach usługowych, produkcyjnych czy spedycyjnych.

Absolwenci doskonale odnajdują się także na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, między innymi jako specjalista do spraw zarządzania zapasami czy project manager. Równie ciekawą opcją może być praca w centrach logistycznych, firmach konsultingowych oraz doradczych. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji, możesz spróbować swoich sił w branży IT, na stanowisku analityka lub administratora sieci komputerowych. Dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia umożliwi Ci kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskanie nowych, ciekawych perspektyw zawodowych.

Kierunki studiów w Trójmieście, w tym logistykę można realizować w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Forma zaoczna jest przeznaczona dla osób, którym zależy na pogodzeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami. W tym przepadku zjazdy odbywają się w wybrane piątki, soboty i niedziele weekendu.

Program nauczania na kierunku logistyka w Trójmieście został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Wykwalifikowana kadra akademicka, w czasie zajęć, będzie poruszać kwestie związane z naukami ekonomicznymi, matematycznymi, technicznymi, marketingowymi czy naukami o zarządzaniu. Jako student, będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat metod ilościowych i jakościowych stosowanych w logistyce, projektowaniu systemów logistycznych czy poszczególnych zjawisk społeczno-gospodarczych mających wpływ na branżę TSL W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • ekonomia
  • podstawy logistyki
  • podstawy prawa
  • podstawy metod ilościowych
  • logistyka produkcji i usługi
  • mechanika i wytrzymałość materiałów

 

Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Inżynieria produkcji, inżynieria systemów logistycznych, inteligentne systemy transportowe, logistyka morska czy logistyka służb mundurowych, to tylko niektóre z nich. Dokładną i aktualną listę wszystkich ścieżek naukowych, znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

W czasie studiów wykształcisz także cenne kompetencje miękkie, takie jak zdolności interpersonalne czy komunikacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z ludźmi oraz na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ważnym elementem są także obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet WSB Merito Gdynia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Trójmieście?

Studia na kierunku logistyka w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek logistyka w Trójmieście, można realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest skierowana do wszystkich osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin maturalny i chciałyby dalej rozwijać się w określonym kierunku. W tym przypadku nauka trwa sześć semestrów czy siedem semestrów i kończy się otrzymaniem dyplomu licencjata lub inżyniera.

Natomiast, jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych i zależy Ci na zdobywaniu dalszego wykształcenia, to studia magisterskie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku lub dwa lata. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku logistyka w Trójmieście?

Uczelnie w Trójmieście kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku logistyka będziesz miał wiele ciekawych możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach handlowych, usługowych, produkcyjnych czy spedycyjnych, na stanowiskach wymagających gruntownej wiedzy logistycznej i ekonomicznej.

Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Jako absolwent znajdziesz pracę w zawodzie specjalisty do spraw zakupów, spedytora międzynarodowego, czy specjalisty do spraw zarządzania zapasami. Jednak twoja ścieżka kształcenia będzie w dużej mierze zależeć od wybranej specjalizacji. Po ukończeniu inżynierii systemów logistycznych, idealnie odnajdziesz się jako administrator sieci komputerowych, specjalista działu technicznego oraz specjalista do spraw sprzedaży internetowej.

Jeżeli zdecydujesz się na logistykę międzynarodową, możesz szukać zatrudnienia w firmach przewozowych, centrach logistycznych, a także w zawodzie kierownika działu zaopatrzenia. Inną możliwość daje ukończenie logistyki przedsiębiorstw, która przygotuje Cię do pracy w działach marketingu oraz HR.

Coraz więcej absolwentów decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, co daje dużą swobodę, a także wymierne korzyści finansowe. Ponadto, znajomość języka obcego i specjalistycznej terminologii, otworzy Ci drzwi do kariery na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek logistyka w Trójmieście?

Uczelnie w Trójmieście są przygotowane na przyjęcie jak największej liczby studentów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zdobyć wykształcenie dopasowane do realiów współczesnego świata. Jednak pamiętaj, że aby dostać się na wymarzony kierunek będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków.

 

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

  • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
  • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i wybranych przedmiotów dodatkowych. Wszyscy kandydaci są także zobowiązani do przestrzegania harmonogramu dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Trójmieście?

Studia w Trójmieście są chętnie wybierane przez studentów, którym zależy na ciekawym i dopasowanym do współczesnych realiów, programie nauczania. Podobnie jest z logistyką, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jeżeli ty także chciałbyś zdobyć uprawnienia do pracy w branży logistycznej, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek. Jednak wcześniej poważnie zastanów się nad następującymi kwestiami:

  • Czy jesteś osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w wykonywanie powierzonych obowiązków?
  • Czy interesujesz się naukami ścisłymi, technicznymi i ekonomicznymi i wiesz, że idealnie odnalazłbyś się na stanowisku wymagającym analitycznego myślenia?
  • Czy masz charakter lidera i bez problemu obejmiesz stanowiska kierownicze i menedżerskie?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na minimum jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku logistyka będą dla Ciebie idealnym wyborem. Aby dostać się na wymarzony kierunek powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych, do których należą: matematyka, język polski, język obcy oraz z wybranych przedmiotów dodatkowych. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych.

Co więcej, po pozytywnym przejściu elektronicznej rejestracji kandydatów będziesz zobowiązany do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, podanie o przyjęcie na studia oraz odpowiednia ilość zdjęć legitymacyjnych. wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych trójmiejskich uczelni.

Logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Trójmieście?

Studia logistyczne zyskują coraz większe zainteresowanie wśród studentów, którzy chętnie dzielą się swoimi pozytywnymi doświadczeniami.

Tak o kierunku logistyka w Trójmieście wypowiada się Damian, student drugiego roku:

Studia logistyczne wybrałem ze względu na pewne predyspozycje charakterologiczne. Jestem osobą odpowiedzialną i zorganizowaną, a do tego cechuje mnie analityczny sposób myślenia. Dodatkowo, przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały mi problemu. Właśnie dlatego zdecydowałem się na logistykę i nie żałuje swojej decyzji! Większość zajęć realizowanych na tym kierunku jest bardzo ciekawych i niezwykle rozwijających, dlatego też polecam go każdemu, komu zależy na uzyskaniu perspektywicznego wykształcenia.

komentarze (0)