Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu - terminy rekrutacji

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu - terminy rekrutacji

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Osoby, które planują rozpocząć studia wyższe, muszą bardzo dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni, więc przestrzeganie najważniejszych terminów sprawi, że nic nie będzie dla ciebie zaskoczeniem. Warto pamiętać, że wszystkie terminy są do siebie zbliżone. Swoją przygodę z rekrutacją rozpoczniesz już na przełomie kwietnia oraz maja, ponieważ wtedy już możesz rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki studiów.

Musisz pamiętać o tym, że nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych przez maturzystów. To, czy dostali się oni na wymarzone studia, okaże się już w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. Dla przyszłych studentów będzie to czas także składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji cieszą się dużą popularnością, więc o kwestie formalne warto zadbać odpowiednio wcześniej.

Jeżeli na wybrane przez siebie studia nie dostałeś się w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji. Odbywają się one na ogół w sierpniu i we wrześniu, więc nie załamuj rąk – studia wciąż czekają na ciebie.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli chcesz rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinieneś odpowiednio wcześnie zadbać o złożenie do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że jeżeli spóźnisz się z tym krokiem rekrutacyjnym, zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć najpierw, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć obowiązkowo:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
  • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne obowiązują na wszystkich uczelniach w Polsce. W praktyce oznacza to, że jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji, to będziesz musiał ją uiścić. W zależności od uczelni mogą się one wahać od 85 do 100 zł. Pamiętaj, żeby uiścić ją odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu. Opłaty rekrutacyjne wykonasz za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj także, że część uczelni prywatnych oprócz takiej opłaty, wprowadza także wpisowe – czyli dodatkowe uiszczenie kosztów za zapisanie się na studia.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji mają charakter interdyscyplinarny i odnoszą się do wielu dziedzin zarówno ekonomicznych, jak i ścisłych. Wśród przedmiotów, które będą przez ciebie zdawane na maturze, powinny się znaleźć przede wszystkim matematyka oraz wybrany język obcy nowożytni.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Informacje o przeliczniku punktów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Każdy ośrodek akademicki ustala go bowiem indywidualnie. Ważne, żeby przedmioty, które wybierzesz na maturze, były zgodne z wymogami rekrutacyjnymi. Znaczenie ma również poziom, na jakim zdawać będziesz te przedmioty. Masz do wyboru dwa poziomy: podstawowy oraz rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Twoja wiedza znacznie wyróżnia się na tle wiadomości innych uczniów szkół średnich? Jeżeli tak, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To bardzo ambitna propozycja, jest jednak o co walczyć – na laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Jeżeli marzysz o tym, by rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, pomyśl o olimpiadach takich jak:

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
  • Olimpiada Chemiczna itd.

Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli będziesz laureatem lub finalistą olimpiady, to i tak musisz podejść do obowiązkowych egzaminów maturalnych.

Komentarze (0)