ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 18, 

02-366 Warszawa

tel. +48 22 562 35 00

e-mail: bsstudent@wsiiz.pl;

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 18, 

02-366 Warszawa

tel. +48 22 562 35 00

e-mail: bsstudent@wsiiz.pl;

  • CHEMIA ŻYWNOŚCI

    Rekrutacja

    stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: I stopnia I stopnia
    czas trwania: 3,5 roku 3,5 roku
    tytuł zawodowy: inżynier inżynier

    Chemia żywności jest nauką o składzie surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także o biochemicznych i chemicznych reakcjach zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania. Zajmuje się również wpływem składników, dodatków i zanieczyszczeń na bezpieczeństwo zdrowotne i pozostałe aspekty jakości żywności. To także jeden z kierunków kształcenia, który odnaleźć można w ofercie edukacyjnej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

    Kształcenie na kierunku Chemia żywności w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu chemii żywności, technologii żywności, w tym procesów produkcyjnych z uwzględnieniem problematyki żywności i jej kontroli. Studenci uczą się jak oceniać jakość produktów, dobierać skład produktów żywnościowych w zależności od potrzeb konsumentów, organizować i zarządzać procesami wytwarzania związków i preparatów chemicznych. Chemia żywności w WSIiZ to kierunek przygotowujący do pracy w przemyśle chemicznym ukierunkowanym na problematykę gospodarki żywności, a więc w przemyśle spożywczym, przetwórczym, agrochemicznym czy firmach o profilu rolniczym.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

    Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

    Studia I stopnia stacjonarne

    • Jakość i bezpieczeństwo żywności

    Studia I stopnia niestacjonarne

    • Jakość i bezpieczeństwo żywności

    STUDIA I STOPNIA

    Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Ola Ocena odpowiedz

Byłam na dniu otwartym i po obejrzeniu sal do zajęć praktycznych zdecydowałam się złożyć komplet dokumentów. Czy ktoś z tego forum również wybiera się w tym roku?

Robert Ocena odpowiedz

Ja idę w tym roku na chemię żywności do tej Uczelni, przesłałem już skany dokumentów rekrutacyjnych na maila , które wymagają podczas rekrutacji, bo teraz można przesyłać jak ta epidemia jest . Ja już w zeszłym roku byłem na dniach otwartych i widziałem Uczelnie i zrobiła na mnie duże wrażenie. Mają własne laboratoria, pracowanie, specjalne oprogramowania do towrzenia diet Rozmawiałem też z ludźmi , którzy tam studiują i myślę, ze warto. Dużo też takiego przygotowania praktycznego dają co myślę, że jest na plus.

Dietetyka czy może chemia żywności Ocena odpowiedz

Całkiem niezła uczelnia, jak na niepubliczną. Kierunki dają szansę na zatrudnienie w zawodach, bo kształcą zawodowo. Kadra to ludzie z branży, przedsiębiorcy, którzy wiedzą czego powinni uczyć się studenci, żeby ich potem zatrudniać. Fajny kierunek - chemia żywności, coś zupełnie innego niż wszechobecna dietetyka, z tego co piszą będzie można nauczyć się o wiele więcej o żywności, składnikach, dietach, produkcji itd. W końcu wszyscy muszą coś jeść i dobrze byłoby wiedzieć tak naprawdę co jemy. A to przecież wszystko składniki czyli związki chemiczne.