Studia fizyczne Warszawa

Studia fizyczne Warszawa

Studia fizyczne Warszawa

Największy wybór studiów

fizycznych w Warszawie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

08.01.2024

Fizyka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia fizyczne w Warszawie możesz podjąć w 3 uczelniach publicznych: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Politechnika WarszawskaSą to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. 

Studia fizyczne Warszawa
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia z fizyką w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia fizyczne w Warszawie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia, język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia z fizyką w Warszawie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Astronomia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biofizyka stacjonarne I stopnia
Europejskie studia optyki okularowej i optometrii stacjonarne I stopnia
Fizyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fizyka techniczna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fotonika stacjonarne I stopnia
Nauczanie fizyki stacjonarne I stopnia
Optometria stacjonarne II stopnia
Physics (studies in english) stacjonarne II stopnia
Quantum physics and chemistry – individual research studies stacjonarne II stopnia
Zastosowania fizyki w biologii i medycynie stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są z fizyką

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kierunki z fizyką:

FIZYKA

Politechnika Warszawska

Kierunki z fizyką:

FIZYKA TECHNICZNA
FOTONIKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki z fizyką w Warszawie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia z fizyką 2024/2025

Jeśli Twoim konikiem w szkole średniej była fizyka, chemia, biologia czy matematyka to idealnie! Wystarczy bardzo dobrze zdać egzamin maturalny, z któregoś z tych kierunków – nie musi być to typowo fizyka, by dostać się na studia fizyczne w Warszawie.

Oprócz przedmiotu ścisłego, komisje rekrutacyjne biorą pod uwagę ilość zdobytych punktów z języka obcego. Dziś bez znajomości języków obcych, żadna nauka nie ma szans powodzenia, dlatego warto od razu pomyśleć o jakimś certyfikacie z języka angielskiego, który znacząco podniesie Wasze kwalifikacje i zwiększy możliwość zaklepania sobie miejsca na studiach fizycznych w Warszawie!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia fizyczne w Warszawie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 70,7 punktu na astronomię, 50,68 punktu na europejskie studia optyki okularowej i optometrii oraz 69,34 punktu na fizykę. Osoby, które wybrały studia na kierunku fizyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego musiały osiągnąć próg 65,5 punktu.

Na studia z fotoniki na Politechnice Warszawskiej przyjmowano osoby, które w procesie rekrutacji przekroczyły barierę 130 punktów. W przypadku studiów z fizyki technicznej próg wynosił 152 punkty.

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Limity miejsc na studia fizyczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów fizycznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach fizycznych w Warszawie:

 

Astronomia:

  • Uniwersytet Warszawski: 36

 

Fizyka techniczna:

  • Politechnika Warszawska: 100

 

Fotonika:

  • Politechnika Warszawska: 30

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia fizyczne w Warszawie

Studia mogą być bezpłatne albo odpłatne, a wszystko uzależnione jest od kilku czynników. Wpływ na to, czy studia należą do płatnych czy bezpłatnych ma przede wszystkim uczelnia, w której podejmujemy kształcenie, a także tryb odbywania zajęć. Studia bezpłatne to wyłącznie studia stacjonarne realizowane w uczelniach publicznych. Do studiów płatnych należą zatem: studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych. A jaki może być koszt nauki na studiach płatnych? Niestety, nie można odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda uczelnia indywidualnie ustala cennik usług edukacyjnych.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Czy wszystkie uczelnie publikują wyniki rekrutacyjne tego samego dnia? Niestety, nie. Każda uczelnia informuje o finale postępowań kwalifikacyjnych w innym terminie, natomiast dzieje się to zazwyczaj w tym samym miesiącu – w lipcu. Co ważne, każdy otrzyma informację o wyniku naboru za pośrednictwem internetowego systemu rejestracji kandydatów.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Politechnika Warszawska: lipiec 2024
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego: lipiec 2024
  • Uniwersytet Warszawski: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może poprosić o inną formę złożenia niezbędnych dokumentów. Najczęściej kandydaci dostarczają dokumenty osobiście, wysyłają pocztą tradycyjną, albo przesyłają drogą elektroniczną. O czym należy pamiętać przy składaniu dokumentów? Aby wymagany zestaw był kompletny.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Każda uczelnia indywidualnie ustala czas składania dokumentów. Niezależnie od tego, należy dołożyć wszelkich starań, aby nie spóźnić się z dostarczeniem dokumentów, bowiem spóźnialskich mogą czekać poważne konsekwencje. Jakie? Nawet wykreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

 

Terminy składania dokumentów na studia w 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego: lipiec 2024
  • Uniwersytet Warszawski: lipiec 2024
  • Politechnika Łódzka: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia fizyczne w Warszawie

Studia fizyczne w Warszawie to bogata i różnorodna przestrzeń kształcenia. Dzięki tej różnorodności studenci zaznajamiają się z zagadnieniami współczesnej fizyki teoretycznej i doświadczalnej, fizyki medycznej, czy fizyki technicznej. Studia te umożliwiają pozyskanie wiedzy na temat optyki światłowodowej, materiałów i struktur fotonicznych, technik komputerowych, nowoczesnych metod wytwarzania materiałów wykonanych z półprzewodników, jak również wykorzystywania nowych materiałów oraz technologii kwantowych.

Najpopularniejsze kierunki fizyczne w Warszawie: astronomia, fizyka, fizyka techniczna, fotonika.

Współczesne studia fizyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach fizycznych

Absolwenci studiów fizycznych znajdują zatrudnienie między innymi w szkolnictwie, ośrodkach naukowo- badawczych, branży medycznej, firmach informatycznych, firmach telekomunikacyjnych, laboratoriach.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Warszawie na popularnych stanowiskach związanych z szeroko pojmowaną fizyką wahają się od 3700 zł do 9100 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Typ studiów

Studia fizyczne dziś to nie tylko zakuwanie wzorów, obliczenia, wykłady i seminaria. To prawdziwa przygoda w realizacji intrygujących projektów, mających zmienić oblicze świata! Fizyka wykorzystywana jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nie może jej zabraknąć nawet w gastronomii!

Szeroki wachlarz specjalizacji powstał właśnie z myślą o współczesnych fizykach i możliwych dlań miejscach pracy. Często wybrane specjalizacje obejmują dwa wydziały, łączą wiedzę, by dać studentom tym większą możliwość poznania specjalistycznych tajemnic. Powstają kierunki łączące wiedzę fizyczną z chemiczną, matematyczną, jak i geograficzną.

Jeśli z fizyką czujesz się jak za pan brat, to może warto przyjrzeć się realnym korzyściom z tytułu jej dokładnego poznania? Jednak samo poczucie bliskości z fizyką nie wystarczy, by w tym zawodzie odnieść sukces. Fizykom niezwykle potrzebna jest staranność, dokładność, jak i cierpliwość. Jeśli będziesz wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, również powinieneś wziąć pod uwagę zdolności manualne.

Dobra kondycja, wzrok, a także samozaparcie to podstawy dla przyszłego fizyka! Co takiego uzyskasz na studiach fizycznych w Warszawie? Przygotowanie do pracy w instytutach naukowych, laboratoriach badawczych, firmach informatycznych oraz oczywiście w szkolnictwie.

 

Studia fizyczne w Warszawie możemy podzielić w zależności od typu na:

  • studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie)
  • studia II stopnia (magisterskie)

 

Maturzyści, którzy wybiorą studia fizyczne w Warszawie, swoją intelektualną przygodę z nauką wyższą rozpoczną od kształcenia I stopnia. Może mieć ono różny czas trwania w zależności od ośrodka akademickiego. W praktyce oznacza to, że jeśli wybierzesz politechnikę, to na studiach fizycznych I stopnia kształcić się będziesz przez 3,5 roku (siedem semestrów). Na zakończenie nauki – po pomyślnej obronie pracy dyplomowej – otrzymasz również tytuł inżyniera. Jeśli z kolei zdecydujesz się na naukę na uniwersytecie, czekać na ciebie będą 3 lata kształcenia (sześć semestrów). Zamiast tytułu inżyniera otrzymasz za to tytuł licencjata.

Będziesz mógł także kontynuować swoją naukę na studiach II stopnia. Czas ich trwania również będzie się różnić w zależności od wybranej uczelni. Jedno jest pewne – jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, to studia fizyczne w Warszawie skończysz z tytułem magistra. W przypadku politechniki droga do tego tytułu trwać będzie 1,5 roku, czyli trzy semestry. Jeśli uczyć się będziesz na uniwersytecie, czekać na ciebie będą dwa lata nauki.

 

 

Tryb studiów

W jakim trybie możesz kształcić się na studiach fizycznych w Warszawie? Nie masz wyboru – w ofercie tej wymagającej grupy kierunków znalazły się wyłącznie studia stacjonarne, czyli dzienne. Dlaczego tak się dzieje? Studia fizyczne są bardzo wymagające – programy kształcenia wypełnione są nie tylko wykładami, lecz także wieloma ćwiczeniami praktycznymi, które ciężko byłoby zrealizować wyłącznie podczas weekendowych zjazdów naukowych.

Studia stacjonarne mają jednak wiele plusów – zajęcia odbywają się regularnie, czyli najczęściej od poniedziałku do piątku. Dodatkowo jeśli wybierzesz jedną z państwowych uczelni, nie będziesz musiał martwić się o opłaty za czesne, ponieważ studia dzienne są bezpłatne!

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów fizycznych w Warszawie:

Fizyka to nauka, która jest najbliższa ludzkiemu doświadczeniu. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele mechanizmów czy zjawisk towarzyszących nam na co dzień jest właśnie związanych z fizyką. Studia o tym profilu są zatem wybierane przez osoby, które fascynuje świat różnorodnych przemian fizycznych.

Dodatkowo też doskonale wykształceni specjaliści z tego obszaru są potrzebni w wielu obszarach gospodarczych – energetyce, medycynie, inżynierii technicznej itd. Dostrzegają to uczelnie w Warszawie i przygotowują bardzo interesującą ofertę kierunkową dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań.

Jeśli czujesz, że nauki fizyczne znalazły się w kręgu twoich zainteresowań, możesz wybrać chociażby takie tradycyjne kierunki jak fizyka czy fizyka techniczna. Znaczna część propozycji kształcenia pokazuje, że tajniki można zgłębiać w sposób interdyscyplinarny. Pokazują to między innymi kierunki takie jak: zastosowania fizyki w biologii i medycynie czy inżynieria nanostruktur. Możesz mieć pewność, że studia fizyczne w Warszawie pozwolą ci odnaleźć wymarzony kierunek!

 

Kierunki fizyczne w Warszawie - rekrutacja 2024/2025

  • fizyka;
  • fizyka medyczna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie;
  • fizyka techniczna;
  • fotonika;
  • inżynieria nanostruktur;
  • nauczanie fizyki;
  • optometria itd.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować studia fizyczne w Warszawie?

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: fizyki medycznej i technicznej, informatyki, nanotechnologii, optoelektronikiAbsolwenci studiów fizycznych odnajdują się w pracy w laboratoriach przemysłowych i  badawczych, branży IT, przemyśle optoelektronicznym i telekomunikacyjnym.

Jeśli wybierasz studia fizyczne w Warszawie, musisz mieć świadomość, że czekać na ciebie będą trzy potężne uczelnie w Warszawie. Przenalizuj każdą z tych propozycji – sprawdź, jakie kierunki na ciebie czekają, jak wyglądają programy kształcenia, jakie wykształcenie otrzymasz. Dzięki temu trochę łatwiej będzie ci podjąć decyzję.

Masz do wyboru dwa uniwersytety – Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Każda z tych szkół oferuje bogatą propozycję kształcenia na studiach fizycznych, więc możesz śmiało sprawdzić, jakie kierunki fizyczne na ciebie czekają.

Jeśli zależy ci na wykształceniu inżynierskim, koniecznie zwróć się w stronę Politechniki Warszawskiej! To jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, która każdego roku dba o wykształcenie doskonale przygotowanej do pracy grupy inżynierów! Zobacz, jaką ofertę kierunkową przygotował ten ośrodek akademicki. Porównaj to ze swoimi intelektualnymi oczekiwaniami i wybierz najlepiej jak się da!

 

Gdzie studiować kierunki fizyczne w Warszawie:

  • Politechnika Warszawska;
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
  • Uniwersytet Warszawski.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie
 

Kierunki fizyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

  • Politechnika Warszawska;
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
  • Uniwersytet Warszawski.

czytaj dalej uczelnie publiczne w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia fizyczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Każdy student, który rozpoczyna kształcenie wyższe, zapewne zastanawia się, co zrobić, by jego kierunek przyniósł mu „dobrą pracę”. Czy zastanawiałeś się jednak nad tym, co to właściwie oznacza? Przede wszystkim musisz tak zaplanować swoją ścieżkę zawodową, by odzwierciedlała ona twoje oczekiwania i aspiracje. To jest oczywiście bardzo trudne dla każdego młodego człowieka. Warto jednak do wyboru kierunku studiów podejść dość chłodno i opierać się przede wszystkim na własnych przemyśleniach.

Oczywiście warto posłuchać rad innych – możesz zaczerpnąć porad studentów, absolwentów, śledzić ścieżki kariery osób, które wybrały kierunek taki jak ty (często uczelnie publikują wywiady ze swoimi abiturientami). Pamiętaj jednak, że to, co wydaje się dobre dla twojej rodziny lub przyjaciół nie zawsze będzie takie dla ciebie.

Jeśli wybierasz kierunek, bo czujesz, że znajduje się w kręgu twoich zainteresowań, automatycznie wzrasta twoja motywacja do nauki, poszerzania wiedzy i kwalifikacji. Jeśli kształcenie sprawia ci radość, będziesz chciał korzystać z bogatej oferty praktyk i staży, które później zaznaczysz w swoim CV. To również znacząco wpłynie na twój dobry zawodowy start!

Podczas wyboru kierunku studiów przeanalizuj również jego program kształcenia. Sprawdź, jakie wykłady będą na ciebie czekać, czy będziesz mieć dostęp do ćwiczeń praktycznych, czy dostaniesz szansę na rozwój kompetencji! To bardzo ważne, ponieważ dziś pracodawcy cenią w szczególności umiejętności swoich pracowników. Muszą być one jednak oparte na stabilnych podstawach teoretycznych!

Dobra praca będzie dla ciebie na wyciągnięcie ręki wtedy, gdy uda ci się określić twoje indywidualne oczekiwania i odpowiesz sobie szczerze, co chcesz robić w życiu. Dotyczy to także profilu takiego jak studia fizyczne. Część studentów bowiem będzie chciała poświęcić się na nauce, innych fascynować będzie praca w przemyśle, a znaczna część absolwentów zdecyduje się na karierę pedagogów!

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

  • nauczyciel;
  • naukowiec;
  • pracownik różnorodnych sektorów przemysłowych;
  • fizyk medyczny;
  • fizyk techniczny;
  • optometrysta;
  • naonfizyk itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Studia fizyczne w Warszawie sprawiają, że będziesz mieć do wyboru wyłącznie trzy bardzo dobre ośrodki akademickie. Jak zatem podjąć decyzję, która okaże się dla ciebie najlepsza? Na początku zastanów się jakie masz oczekiwania odnośnie do kształcenia wyższego. Co to oznacza w praktyce? Zupełnie inny model nauczania czeka cię na uniwersytetach, a zupełnie inny na politechnice. Politechnika zapewni ci bowiem wykształcenie inżynierskie.

Sprawdź również, na jakiej uczelni znajduje się kierunek studiów, który wybrałeś. Zobacz, jak wygląda proces rekrutacyjny! To bardzo ważne podczas wyboru ośrodka akademickiego. Porównaj, jakie przedmioty musisz zdawać podczas egzaminów maturalnych oraz jak są one punktowane. Dzięki temu dość szybko będziesz umiał określić, czy masz szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych.

 

Jeśli nie możesz zdecydować się, którą szkołę wyższą wybrać, możesz kierować się również kilkoma cennymi wskazówkami:

  • przeanalizuj programy kształcenia;
  • weź udział w dniach otwartych uczelni;
  • zaczerpnij porad innych studentów (np. w mediach społecznościowych).

 

Gdy wybierasz uczelnię wyższą w Warszawie, pamiętaj również o tym, by nie kierować się emocjami. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy i postaraj się trzeźwo spojrzeć na propozycje przygotowane przez warszawskie ośrodki akademickie!

 

 

Czy warto iść na studia fizyczne w Warszawie?

Czy warto iść na studia? To pytanie zadaje sobie niemal każdy absolwent szkoły średniej. Maturzyści bombardowani są społecznymi oczekiwaniami, wciąż bowiem pokutuje mit, że wyłącznie studia stają sią gwarantem dobrej i stabilnej pracy. To nic bardziej mylnego! Dziś na równi z wykształceniem znaczenie mają przede wszystkim umiejętności. Nie ma zatem jednej i trafnej odpowiedzi.

Studia pozwalają na pewno na znaczne wyspecjalizowanie wiedzy, pomagają poszerzyć horyzonty intelektualne i często dają szansę na rozpoczęcie bardzo ważnych praktyk i staży, które wpływają na rozwój kompetencji i umiejętności. W szczególności dotyczy to studiów fizycznych!

Uczelnie w Warszawie robią wszystko, by ich studenci otrzymali wiedzę i umiejętności na jak najwyższym poziomie. Dzięki temu absolwenci po zakończeniu będą mogli liczyć na szybki rozwój kariery zawodowej. Dlaczego jeszcze studia fizyczne warto rozpocząć w stolicy?

Przede wszystkim czekać będą na ciebie trzy najpotężniejsze ośrodki akademickie, które charakteryzują wysokie standardy nauczania. Warszawa i jej obrzeża to również obszar z dynamicznie rozwijającym się sektorem przemysłowym – a to właśnie on czeka na wielu doskonale wykształconych absolwentów studiów fizycznych. Możesz mieć zatem pewność, że jeśli wybierasz uczelnie w Warszawie, od pierwszego dnia nauki korzystnie wpływasz nie tylko na swój rozwój intelektualny, lecz także na swoją przyszłą karierę zawodową!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach fizycznych

Będąc absolwentem fizyki i mając co nieco pojęcia, gdzie ów dziedzina znajduje swoje zastosowanie, z pewnością nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniej dla Was pracy. Fizyka jest podstawą każdej części życia, więc specjalistów od jej rozumienia i umiejętnego wykorzystywania potrzeba praktycznie wszędzie.

Największa grupa absolwentów znajduje zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach analitycznych, medycznych, diagnostycznych, jak i w placówkach opieki zdrowotnej, w przemyśle farmaceutycznym. Sporo osób zajmuje się ochroną środowiska i opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych przyjaznych ekologii. W sektorze nowych technologii fizycy tworzą nowe rozwiązania do zastosowania w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, jak i budowlanym.

Zdolniejsi, szaleni naukowcy pozostają w instytutach badawczych, w których prowadzone są bardzo często tajne projekty, mające związek z astronomią, jak i bronią jądrową. Dzięki otwartym granicom i swobodnemu przepływowi wiedzy, studenci i absolwenci fizyki, mogą wraz z kolegami i koleżankami z zagranicy tworzyć niesamowite badania, o których mówi cały świat. Często takie grupy zdolnych, młodych fizyków opracowują nową technologię, łączą się i zakładają start up’y, które potem są kasowym hitem! Może i ty, dzięki studiom fizyki, dołączysz do takiej grupy z przyszłością?

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki

  • Fizyka (specjalności II stopnia: Biofizyka, Fizyka biomedyczna, Fizyka jądrowa i cząstek elementarnych, Fizyka materii skondensowanej i nanostruktur półprzewodnikowych, Metody jądrowe fizyki ciała stałego, Metody rentgenowskie w fizyce materii skondensowanej, Fizyka teoretyczna, Fotonika, Geofizyka, Metody fizyki w ekonomii (ekonofizyka), Matematyczne i komputerowe modelowanie procesów fizycznych, Nauczanie i popularyzacja fizyki, Optyka) – studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Astronomia – studia I i II stopnia
  • Zastosowanie fizyki w biologii i medycynie – biofizyka molekularna, projektowanie molekularne i bioinformatyka, fizyka medyczna neuroinformatyka – studia I i II stopnia
  • Europejskie studia optyki okularowej i optometrii – studia I stopnia
  • Inżynieria nanostruktur (specjalności II stopnia: Nanotechnologie i Charakteryzacja Nowych Materiałów, Fotonika, Modelowanie Nanostruktur i Nowych Materiałów – studia I i II stopnia
  • Energetyka i chemia jądrowa – studia I i II stopnia

 

POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki

  • Fizyka Techniczna – specjalności: optoelektronika, fizyka komputerowa, materiały i nanostruktury, fizyka medyczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Fotonika – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne,
  • Nanomateriały i Nantechnologie – studia II stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA FIZYCZNE

Także Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oferuje kształcenie na kierunku FIZYKA - studia I i II stopnia na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym.

dowiedz się więcej

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)