Finanse i rachunkowość w Poznaniu - terminy rekrutacji

Finanse i rachunkowość w Poznaniu - terminy rekrutacji

Finanse i rachunkowość w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 15.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Harmonogram rekrutacji indywidualnie ustala każda uczelnia w Polsce. Warto zapoznać się z nim odpowiednio wcześnie, by później nic nie okazało się zaskoczeniem dla przyszłych studentów. Harmonogram rekrutacji to nic innego jak przydatny terminarz, gdzie znajdują wszystkie niezbędne daty związane z rejestracją na studia, ogłoszeniem wyników maturalnych, czy czasem składania dokumentów. Uczelnie w Poznaniu ustalają go indywidualnie, więc informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Kandydaci na studia mogą rejestrować się już na przełomie kwietnia oraz maja. Pamiętaj jedynie, że w Polsce nie obowiązuje kolejność zgłoszeń. Decydujące i właściwie jedyne znaczenie ma liczba punktów, jaką zdobędziesz podczas egzaminów maturalnych. Studia w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość cieszą wśród maturzystów niegasnącą popularnością, więc liczba kandydatów niejednokrotnie przewyższa liczbę  przygotowanych miejsc. To, czyje nazwisko widnieje na listach osób przyjętych, zostaje ogłoszone w połowie lipca, czyli niedługo po ogłoszeniu wyników maturalnych.

W harmonogramach rekrutacji uwzględnione są także dodatkowe etapy kwalifikacji na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc. Kierunki studiów takie jak finanse i rachunkowość na ogół znajdują się w tym zbiorze. Oznacza to, że maturzyści jeszcze w sierpniu, a nawet we wrześniu dostają szansę, by dostać się na wymarzone studia w Poznaniu.

Dokumenty rekrutacyjne +

Przyszli studenci powinni bardzo dobrze zorientować się, jak wygląda kwestia składania najważniejszych dokumentów do dziekanatu. Nie zaniedbaj tego etapu, ponieważ dzięki temu nie zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Odpowiednio wczesne dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych stanowić będzie pewnego rodzaju potwierdzenie, że wciąż chcesz być studentem finansów i rachunkowości w Poznaniu. Każda z uczelni indywidualnie ustala, co powinno znaleźć się wśród tego zestawu dokumentów. Najważniejsze jednak pozostają:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj, żeby szczegółowych informacji szukać na stronach internetowych konkretnych ośrodków akademickich w zakładkach rekrutacyjnych.

Opłaty rekrutacyjne +

Kolejnym bardzo ważnym krokiem po zapisaniu się na wybrane studia jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. W Polsce są one obowiązkowe i wahają się od 85 do nawet 150 złotych. Mogą obejmować jeden lub pulę kierunków. Możesz ich dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, żeby opłatę rekrutacyjną uiścić odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania. Potwierdzenie dokonanej opłaty rekrutacyjnej będziesz musiał dostarczyć także do dziekanatu wybranej uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku finanse i rachunkowość zadedykowane są przede wszystkim dla tych osób, które uwielbiają przedmioty ścisłe i łamigłówki matematyczne. Jeśli myślisz o nich poważnie, to do egzaminów maturalnych powinieneś przygotowywać się zatem bardzo rzetelnie. Wśród wybranych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć na pewno matematyka oraz dowolnie wybrany język obcy nowożytni. Oprócz tego możesz pomyśleć także o wybraniu informatyki, czy geografii, które będą dodatkowym atutem i podkreślą twoją rozległą wiedzę oraz umiejętności.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Punkty zdobyte przez ciebie podczas egzaminów maturalnych stanowić będą bazę do ich przeliczenia. Uczelnie w Poznaniu samodzielnie określają swoje wewnętrzne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych. Wytyczne te odnajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. To, ile kandydat otrzyma ostatecznie punktów zależy bowiem od tego, czy zdawane przez niego przedmioty znajdowały się wśród wymogów rekrutacyjnych. Przykładowo kierunki studiów takie jak finanse i rachunkowość mają w swoich wymogach uwzględnione przedmioty ścisłe. Znaczenie także ma poziom, na jakim wybrane przedmioty były zdawane. Maturzyści zawsze mają do wybory dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Studia na kierunku finanse i rachunkowość wybierane są na ogół przez pasjonatów nauk ścisłych, dla których nauka nie jest straszna. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, możesz śmiało pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Twoja wiedza musi jednak znacznie wykraczać poza ramy szkoły średniej. Jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku finanse i rachunkowość rozważ olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
  • Olimpiada Statystyczna;
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Komentarze (0)