Pedagogika medialna

Pedagogika medialna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
    Typ uczelni
      Więcej filtrów
      Poziom studiów
        Forma studiów
          Czas trwania

            Uczelnie, gdzie pedagogika medialna jako specjalność / ścieżka kształcenia

            Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

            Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

            Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
            forma: stacjonarne, niestacjonarne

            Specjalności na kierunku pedagogika

            Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

            Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

            Pedagogika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
            forma: niestacjonarne

            Specjalności na kierunku pedagogika

            Uniwersytet Rzeszowski

            Uniwersytet Rzeszowski

            Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
            forma: stacjonarne, niestacjonarne

            Specjalności na kierunku pedagogika

            Pedagogika medialna studia - kierunek studiów

            Wyobraź sobie, że spędzasz czas w czytelni bibliotecznej, zajmujesz jeden ze stolików ustawionych w rzędzie z zaskakującą precyzją, pod stopami masz dywan przechowujący kilka warstw kurzu, dookoła reagły pełne książek a jedną z nich przed oczami – właśnie przygotowujesz się do ważnego egzaminu przyswajając wiedzę z pożółkłych stron i stawianych maszynowo liter. Nie słyszysz prawie żadnych dźwięków poza tymi, które rodzą się z podobnych edukacyjnych zmagań Twoich bibliotecznych współtowarzyszy . Brzmi nużąco i masz ochotę skwitować ten akapit ziewnięciem? Nic dziwnego – opisuje on bowiem taki proces zdobywania wiedzy, który dla naszych uwspółcześnionych, nieco rozpędzonych i niecierpliwych mózgów może wydawać się doświadczeniem nie do przeskoczenia. Nie od dziś wiadomo, że metoda, którą przyjmiemy ucząc się czegoś, ma przełożenie na późniejsze efekty naszej nauki a im lepiej dopasowana jest do naszych indywidualnych predyspozycji i możliwości percepcyjnych, tym dłużej pamiętamy przyswajane fakty przyswajane za jej pomocą. W dzisiejszych czasach media i nowoczesne technologie nie stanowią już tła dla naszych doświadczeń, ale organizują je, przekształcają, zmieniają nasz sposób postrzegania rzeczywistości a co za tym idzie – także sposób zdobywania wiedzy o świecie. Próba zamiany bibliotecznej czytelni na monitor komputera, wykładu na profesorską transmisję on-line i zbiorów notatek na edukacyjne serwery z wiedzą to nie tyle ciekawostka dla geeków, ale ambicja nadania nowwego kierunku współczesnej edukacji. Medoty i narzędzia potrzebne do dokonania tej zmiany, uzyskują adepci, którzy kończą studia na kierunku pedagogika medialna.

            Terminy rekrutacji

            Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku pedagogika medialna rozpocznie się 25 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | pedagogika medialna - terminy rekrutacji >

            Dla kogo ten kierunek

            Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? W przypadku tych konkretnych studiów, warto zacząć od prezentacji metody – pedagogika medialna jest kursem o charakterze e-learningowym, który umożliwia Ci zdalne uczestnictwo w większości uczelnianych zajęć. Dzięki temu w praktyce przyjrzysz się najnowszym rozwiązaniom edukacyjnym – testując na własnej skórze techniki kształcenia na odległość będziesz w stanie realnie ocenić ich wartość i uniknąć błędów związanych z tą formą przekazywania wiedzy w swojej przyszłej praktyce pedagogicznej. Będziesz przygotowany do posługiwania się mediami i najnowszymi technologiami jako narzędziami pracy intelektualnej oraz samorozwoju. Opanujesz podstawy psychologii, socjologii i pedagogiki ogólnej, poznasz współczesne teorie wychowania i kształcenia oraz metodologie badań społecznych. Skorzystasz z możliwości grafiki komputerowej, narzędzi internetowych i e-learningowych w edukacji, opanujesz język angielski w mowie i piśmie, przyjrzysz się przekazom medialnym pod kątem przekazywanych przez nie treści. Zdobędziesz kompetencje z zakresu komunikacji interpersonalnej, przeprowadzania diagnostyki pedagogicznej oraz tworzenia edukacyjnych witryn internetowych. Zapoznasz się z mechanizmami psychologii internetu, prawnymi aspektami e-learningu oraz dydaktyką kognitywistyczną.

             

            Praca po studiach

            Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku pedagogika medialna? Sprawdzisz się wszędzie tam, gdzie pożądane będą umiejętności z pogranicza pedagogiki i technologii informacyjnych. Szerokie pole możliwości dają Ci coraz popularniejsze wirtualne jednostki edukacyjne, w których będziesz mógł pełnić rolę moderatora, wykładowcy, konsultanta i animatora. Będziesz mógł rozwijać karierę w instytucjach kulturalno-oświatowych pracując na stanowisku specjalisty odpowiedzialnego za wdrażanie technologii informacyjnych, powoływania do życia centrów informatyczno-dydaktycznych czy marketing i budowanie wizerunku instytucji za pomocą nowoczesnych metod i technologii. Z powodzeniem odnajdziesz się także w branży medialnej, redakcjach prasowych, telewizyjnych i radiowych oraz agencjach reklamowych i interaktywnych, szczególnie tych, które w swojej działalności podejmują tematykę oświatową i korzystają z nowoczesnych narzędzi projektowych.

            Jakie przedmioty zdawać na maturze?

            Przy rekrutacji na pedagogikę medialną na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytny, jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, filozofia, fizyka z astronomią, biologia, geografia, historia, historia muzyki, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki.

            Pedagogika medialna - zasady rekrutacji

            • Terminy rekrutacji

            • Czas trwania

            • Przedmioty maturalne

            • Limity

            • Progi

            Wiedza, którą zdobędziesz, studiując pedagogikę medialną?

            Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

            • orientacji w najnowszych narzędziach edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki e-learningu
            • posługiwania się mediami i najnowszymi technologiami jako narzędziami pracy intelektualnej oraz samorozwoju
            • podstaw psychologii, socjologii i pedagogiki ogólnej
            • współczesnych teorii wychowywania i kształcenia
            • metodologii badań społecznych
            • wykorzystywania grafiki komputerowej, narzędzi internetowych i e-learningowych w edukacji
            • posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie
            • interpretowania i krytycznego oceniania treści przekazywanych w komunikatach medialnych
            • komunikacji interpersonalnej
            • przeprowadzania diagnostyki pedagogicznej
            • tworzenia edukacyjnych witryn internetowych
            • psychologii internetu
            • prawnych aspektów e-learningu
            • dydaktyki kognitywistycznej

            Jak wyglądają studia na specjalizacji pedagogika medialna?

             

            1. Typ i tryb studiów

            Specjalizację pedagogika medialna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

            Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych.

             

            2. Program studiów i przedmioty

            W ramach specjalizacji pedagogika medialna skupisz się na rozwijaniu wiedzy z zakresu nauk społecznych, pedagogicznych i psychologicznych, a także dowiesz się więcej na temat medioznawstwa czy informatyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

            • Metodologia badań społecznych
            • Metodyka edukacji on-line
            • Diagnostyka pedagogiczna
            • Praca z dźwiękiem

             

            3. Nabywane umiejętności

            Jako student powyższej specjalizacji, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Zdecydowania najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich kompetencji pedagogicznych i dydaktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie nauczyciela, wychowawcy i pedagoga. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane przekazy medialne i ich wpływ na psychikę odbiorcy w każdym wieku. Studenci poznają także sposoby zastosowania różnorodnych mediów, takich jak telewizja, internet czy prasa do celów edukacyjnych.

            Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

            Studia pierwszego stopnia na specjalizacji pedagogika medialna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

            Gdzie będziesz pracował po kierunku pedagogika medialna?

            Absolwent kierunku pedagogika medialna znajdzie zatrudnienie w/jako:

            • wirtualnych jednostkach edukacyjnych
            • instytucjach kulturalno-oświatowych
            • moderator procesów związanych z platformami e-learningowymi
            • wykładowca korzystający z metod e-learningu
            • konsultant do spraw projektowania i wdrażania rozwiązań e-learningowych
            • specjalista do spraw wdrażania technologii informacyjnych
            • projektant centrów informacyjno-dydaktycznych
            • redakcjach prasowych, telewizyjnych i radiowych
            • agencjach marketingowych i interaktywnych

            Zobacz inne kierunki pedagogiczne

            Filtrowanie
            Województwo
            Poziom studiów

            Zobacz inne kierunki pedagogiczne - podyplomowe

            Filtrowanie
            Województwo
            Poziom studiów

            Miasta, które oferują studia na kierunku Pedagogika medialna

            Teraz najważniejsze

            matura 2024

            zmiany na maturze 2024

            arkusze maturalne

            wyniki matur 2023

            rekrutacja na studia

            studia

            kierunki studiów

            studia podyplomowe

             

            Ciekawe

             


            gdzie studiować

             

             

            Nadchodzące wydarzenia

            • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
            • ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
            • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
            • ul. Bobrowiecka 9, , 00-728 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Bobrowiecka%209%2C%20Warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1d234-wumed-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
            • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-5Nyng4JqkcR4WMpp5S_mNE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/880b7-akademia-morska-szczecin.jpg Politechnika Morska w Szczecinie
            • bud. C-13 PWr https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJmyg2eCroD0cRD9fIxQQ_-bg https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a1f1f-pwr.jpg Politechnika Wrocławska

            Komentarze (0)