Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Ekonomia studia II stopnia - Łódź

Studia na kierunku ekonomia w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uczelnie, gdzie ekonomia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito Łódź

Uniwersytet WSB Merito Łódź

Zarządzanie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku zarządzanie

29.02.2024

Ekonomia studia II stopnia (magisterskie) Łódź 2024 | woj. łódzkie

Ekonomia w Łodzi to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Ekonomia studia II stopnia - Łódź
Studia na kierunku ekonomia w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku ekonomia oferują wszechstronny rozwój, bo to dziedzina, która łączy w sobie matematykę, statystykę, nauki społeczne i humanistyczne. Studenci tego kierunku mogą kształcić się m.in. na takich specjalizacjach jak: ekonomia sprzedaży, inwestycje kapitałowe czy biznes internetowy. Wielowymiarowa wiedza, którą zdobywa się podczas studiów na kierunku ekonomia, ułatwia odnalezienie się na rynku pracy.

Będąc absolwentem ekonomii można szukać zatrudnienia w biurach rachunkowych, urzędach skarbowych czy bankach. Ekonomista znajdzie pracę w firmach z każdej branży, ponieważ ich wiedza i analityczny umysł przydatne są także w korporacjach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Kompetencje nabyte podczas studiów, otwierają także pole do założenia własnej działalności gospodarczej.

 

Uczelnie

W Łodzi ekonomię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Łódzki (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytet WSB Merito w Łodzi.

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku ekonomia w Łodzi

Aby dostać się na kierunek ekonomia w Łodzi, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia wybranych studiów wyższych ( licencjackich, inżynierskich lub magisterskich).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA?

Ekonomia to nauka społeczna, która zajmuje się badaniem, opisem i analizą zjawisk i kategorii gospodarczych. Dyscyplina ta ma długa historię, jednak jej usystematyzowanie nastąpiło dopiero w XVIII wieku. Choć od tego czasu zaszły w niej duże zmiany, to nadał pełni ona bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całej gospodarki, a ekonomiści są docenianą zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku pracy, grupą zawodową. Ich kształceniem zajmuje się między innymi kierunek ekonomia w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia ekonomiczne w Łodzi powinny osiągać dobre wyniki z przedmiotów ścisłych oraz interesować się naukami gospodarczymi, społecznymi, finansowymi czy matematycznymi. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w mechanizmach funkcjonowania polskiej i światowej gospodarki oraz posiadasz zdolność analitycznego myślenia, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
  • online

 

Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, dlatego też można je znaleźć w ofertach większości polskich ośrodków akademickich. Łódzkie uczelnie nie stanowią tutaj wyjątku. W dziale poniżej dowiesz się gdzie możesz realizować kierunek ekonomia w Łodzi.

Program nauczania na tym przyszłościowym kierunku będzie poruszać kwestie bezpośrednio związane z naukami ekonomicznymi, społecznymi, gospodarczymi czy ścisłymi. Jako student ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę na temat:

  • teorii ekonomii
  • metod analitycznych wykorzystywanych w tej dyscyplinie
  • prawa gospodarczego

 

Oprócz zajęć teoretycznych, w programie nauczania znajdą się także warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczysz się interpretować pewne zjawiska gospodarcze, sporządzać profesjonalne raporty i analizy ekonomiczne, a także pracować w zespołach badawczych. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Dokładną listę bloków specjalizacyjnych, znajdziesz na oficjalnej stronie uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku ekonomia w Łodzi

Kierunek ekonomia (studia II stopnia) - uczelnie w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek ekonomia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Ekonomia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ekonomia można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Kształcenie na studiach drugiego stopnia trwa dwa lata, czyli cztery semestry i kończy się uzyskaniem tytułu magistra, który otwiera wiele zawodowych drzwi.

Ekonomia w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA?

Studia w Łodzi wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do współczesnych realiów, programem nauczania, a ich absolwenci doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku ekonomia w Łodzi będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w: 

  • przedsiębiorstwach handlowych
  • przedsiębiorstwach usługowych
  • organach administracji publicznej

 

Dobrym wyborem będzie także rozpoczęcie pracy w branży finansowej, między innymi na stanowisku doradcy inwestycyjnego i biznesowego, księgowego czy analityka finansowego. Swoją wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz w bankowości, agencjach ubezpieczeniowych i kredytowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej.

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku ekonomia?

 

Jak wygląda proces rekuracji?

Kandydaci na studia drugiego stopnia w zakresie ekonomii w Łodzi powinni spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Na studia mogą dostać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych, to znaczy osoby, które mają tytuł licencjata/inżyniera/magistra.

W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę na dyplomie oraz średnią wszystkich ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego bądź drugiego stopnia.

Uczelnie prywatne oczekują przede wszystkim złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie. Musisz złożyć elektroniczny formularz oraz zdjęcia i oświadczenia. Kroki rekrutacyjne szczegółowo rozpisano na stronie internetowej wybranej uczelni.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Kierunek ekonomia w Łodzi na drugim stopniu jest przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę odnoszącą się do gospodarki polskiej i światowej, finansów, rachunkowości, podatków, a nawet prawa.

Odnajdą się tutaj także Ci, którzy planują założyć własny biznes lub interesują się gospodarką w skali makro i mikro. Jeśli odznaczasz się analitycznym, logicznym myśleniem, z pewnością odnajdziesz się na ekonomii i kierunkach jej pokrewnych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku ekonomia?

Studia ekonomiczne w Łodzi w ramach drugiego stopnia pozwolą Ci rozwinąć zagadnienia poznane w trakcie edukacji obejmującej pierwszy stopień kształcenia. Dla tych, którzy na licencjacie/inżynierce realizowali inny kierunek, uczelnie przygotowały także pulę przedmiotów podstawowych, umożliwiających swobodne odnalezienie się w dziedzinach ekonomii i finansów.

Studenci mają okazję zapoznać się z analizą ekonomiczną, prawem gospodarczym i finansami publicznymi oraz rynkami finansowymi. Poszczególne tematy zajęć rozwijane są na podstawie najnowszych danych oraz metod badawczych.

Zajęcia umożliwią im korzystanie z zaawansowanych narzędzi matematyczno-statystycznych oraz zapoznanie się z modelowaniem przebiegu procesów ekonomicznych w skali mikro- i makroekonomicznej.

Studia magisterskie pozwolą Ci swobodnie zajmować się analizą zjawisk i procesów gospodarczych, które zachodzą we współczesnym świecie, ale także analizą funkcjonowania rynku międzynarodowego i gospodarki światowej. Absolwenci są także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku ekonomia

Studia w Łodzi w zakresie ekonomii drugiego stopnia możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie w trybie zaocznym.

Studia zaoczne odbywają się w weekend w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Na studiach dziennych kształcenie prowadzone jest od poniedziałku do piątku.

Niestacjonarne studiowane podlega opłacie. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez ośrodki akademickie i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów.

Tryb zaoczny wybierają najczęściej osoby, które planują łączyć życie naukowe z osobistym i zawodowym. Program kształcenia studiów niestacjonarnych odpowiada założeniom realizowanym na studiach stacjonarnych. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o tym, jak chcesz studiować.

 

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)