Filologia studia II stopnia - Warszawa

Filologia studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku filologia w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
    Forma studiów
      Czas trwania
        Więcej filtrów

        Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

        Uniwersytet Warszawski

        Uniwersytet Warszawski

        Filologia polska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
        forma: stacjonarne

        Specjalności na kierunku filologia polska

        Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

        Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

        Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
        forma: niestacjonarne

        Specjalności na kierunku filologia angielska

        08.03.2024

        Filologia studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

        Filologia w Warszawie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

        Filologia studia II stopnia - Warszawa
        Studia na kierunku filologia w Warszawie
        Rok akademicki 2024/2025
        Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
        Poziom studiów studia I i II stopnia
        Czas trwania

        Opis kierunku

        Studia na kierunku filologia oferują połączenie nauki wybranego języka z historią i kulturą wielu krajów świata. W trakcie zajęć studenci uczą się teorii języka połączonej z genezą powstawania m.in. mowy słowiańskiej. Uczestnicy zajęć na filologii mogą zdobywać też umiejętności praktyczne, dzięki ćwiczeniom poświęconym sztuce skutecznej negocjacji.

        Absolwenci kierunków filologicznych posiadają umiejętności niezbędne do posługiwania się językiem obcym w zakresie ogólnym i specjalistycznym. To otwiera wiele furtek, jeżeli chodzi o znalezienie miejsce potencjalnego zatrudnienia. Filologowie potrzebni są w biznesie, marketingu i branży handlowej. Absolwenci filologii poza umiejętnościami językowymi, posiadają też wiedzę kulturoznawczą, co może dać zatrudnienie w placówkach oświatowych.

         

        Uczelnie

        W Warszawie filologię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Europejska Uczelnia w Warszawie.

         

        Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku filologia w Warszawie

        Osoby, które chcą rozpocząć studia II stopnia muszą posiadać przede wszystkim tytuł licencjata. Ten profil kształcenia zadedykowany jest bowiem dla tych osób, które część edukacji wyżej mają już za sobą.

        Studia, które ukończyłeś na I stopniu, powinny być tematycznie związane z profilem kształcenia II stopnia, ponieważ w innym przypadku będziesz musiał uzupełnić wszelkie różnice programowe. Podczas rekrutacji zostanie wzięta pod uwagę twoja średnia ocena z poprzedniego etapu nauki.

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

        JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

        Filologia, czyli uwielbienie słowa. Czy istnieje jakakolwiek inna definicja, która najlepiej opisze tę humanistyczną dyscyplinę naukową? Filologia bada literaturę danego kręgu kulturowego i narodowego, przygląda się jej z perspektywy języka, tworzy analizy i interpretacje. W przypadku tej dziedziny podstawę stanowią narzędzia lingwistyczne, językoznawcze, dzięki którym pełniej można zrozumieć spuściznę literacką danego narodu.

        Studia filologiczne znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego w Polsce. I każdy o humanistycznym usposobieniu znajdzie wśród tych propozycji coś, co odpowiadać będzie najlepiej jego oczekiwaniom. Sama filologia stanowi bowiem bardzo ogólne określenie. Uczelnie w Warszawie (i nie tylko w niej!) dają możliwość szczegółowego zgłębienia różnorakich filologii w zależności od indywidualnych zainteresowań studentów. Kochasz kulturę południa? Wybierz italianistkę. Interesują cię niuanse języka i literatury ojczystej? Czeka na ciebie filologia polska. Chcesz doskonale władać językiem niemieckim? W ofercie uczelni odnajdziesz germanistykę.

         

        Typ i tryb studiów

        Studia na kierunku filologia możemy podzielić na:

        1. Typ:

        • Studia I stopnia (licencjackie)
        • Studia II stopnia (magisterskie)
        2. Tryb:
        • studia stacjonarne
        • studia niestacjonarne

         

        Studia na kierunku filologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
        Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
        Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
         

        Program studiów i przedmioty

        Dziś dostęp do kształcenia wyższego dostępny jest na większości uczelni w Polsce. Studia II stopnia w Warszawie możesz również rozpocząć w zależności od własnych możliwości, nie każdy bowiem ma czas, by uczęszczać regularnie na zajęcia w trybie stacjonarnym. Jeżeli mimo innych aktywności wciąż zależy ci na rozwoju intelektualnym, to wtedy z pomocą przychodzi kształcenie w trybie zaocznym. Uczelnie w Warszawie mają go w swojej ofercie. Studia zaoczne mają formę weekendowych zjazdów naukowych, podczas których odbywają się wszystkie wykłady i zajęcia. Warto jedynie pamiętać, że studenci znaczną część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, a kształcenie w tym trybie wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

        Podkreślmy, że studia II stopnia na kierunku filologia mają charakter uzupełniający. Studenci wciąż będą rozwijać swoją wiedzę językoznawczą, jak i literaturoznawczą. Poznają kontekstowe zagadnienia, które znacząco wpłyną na poziom ich wykształcenia, które zostanie usystematyzowane i uporządkowane. Kształcenie na studiach II stopnia wciąż przebiegać będzie dwutorowo – studenci zadbają o to, by ich umiejętności lingwistyczne były na najwyższym poziomie, dlatego mogą liczyć na szereg zajęć poświęconych:

        • gramatyce
        • stylistyce

         

        Z drugiej strony na studentów czekać będą również zajęcia z kręgu literaturoznawczego i kulturowego. Warto pamiętać bowiem, że dobry filolog nie tylko wie, jak wykorzystywać dany język w praktyce. Powinien być on również zakorzeniony w ogólnej wiedzy na temat wybranego kręgu kulturowego.

        Studia II stopnia to także kształcenie specjalizacyjne, które może różnić się w zależności od wybranej uczelni. To jednak od specjalizacji zależeć będzie w dużej mierze, jak przebiegać będzie twój rozwój zawodowy w przyszłości.

         

        Gdzie studiować na kierunku filologia (studia II stopnia) w Warszawie

        Kierunek filologia (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

        Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia:

        Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

        Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

        Ile trwają studia II stopnia na kierunku filologia w Warszawie?

        Studia na kierunku Filologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

        Studia II stopnia na kierunku filologia trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Podczas ich trwania zdobywać będziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym twoje wykształcenie nabierze pełnego charakteru. Czas twoich studiów wypełniać będzie także pisanie najważniejszej pracy dyplomowej. Podczas jej obrony, jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymasz tytuł magistra. A to właśnie dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z najlepszych ofert zawodowych, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia.

         

        JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA?

        Studia filologiczne to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji kształcenia na aktualnym rynku akademickim. Przeznaczona jest ona jednak dla osób, które są kreatywne i nie boją się zawodowych wyzwań. Z jednej strony absolwenci tych kierunków mogą podążać standardowymi ścieżkami rozwoju. Czeka na nich praca w:

        • wydawnictwach
        • biurach tłumaczeń
        • edukacji (zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym)

         

        To, czym będziesz się zajmować, zależy w dużej mierze od tego, jaką specjalizacją ukończysz.

        Zatrudnienie znajdziesz także w wielu innych sektorach gospodarczych. Możesz znaleźć pracę w prywatnych przedsiębiorstwach i korporacjach, które podejmą współpracę z osobami, posiadającymi ponadprzeciętne zdolności językowe. Na rynku pracy nieustannie pojawiają się różnorodne oferty, które pozwolą ci w pełni wykazać się zdolnościami filologicznymi.

        Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

        Pokaż wszystkie

        Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA

        komentarze (0)