BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ DLA NAUCZYCIELI - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ DLA NAUCZYCIELI - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
    Czas trwania
      Uniwersytet Szczeciński

      Uniwersytet Szczeciński

      Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – specjalność dla nauczycieli - studia podyplomowe

      Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

      Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli - studia podyplomowe
      Rok akademicki 2024/2025
      Forma studiów zjazdy
      Poziom studiów studia podyplomowe

      Uczelnie

      Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli - studia podyplomowe - uczelnie >

      Studia skierowane są do absolwentów studiów nauczycielskich oraz osób z uprawnieniami do nauczania na różnych etapach edukacji, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności i uzyskać kwalifikacje do pracy m.in. w bibliotece szkolnej. Ze względu na charakter studiów kierunek nie jest zalecany osobom, które ukończyły bibliotekoznawstwo lub informację naukową.

       

      JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

      W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć przygotowanie pedagogiczne i uprawnienia do nauczania. Przeważnie nie jest wymagana jednak wiedza z zakresu bibliotekoznawstwa. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. W grupach może być ograniczona liczba osób, dlatego warto wcześniej zainteresować się harmonogramem rekrutacji.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

       

      szczegółowe wymagania na uczelniach

      JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ DLA NAUCZYCIELI?

      Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz doświadczonych specjalistów np. pracowników bibliotek naukowych. Studenci mogą uczestniczyć w ćwiczeniach odpowiedzialnych za rozwój umiejętności praktycznych oraz wykładach, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Efekty kształcenia sprawdzane są zazwyczaj za pomocą zaliczeń poszczególnych przedmiotów. Czasem do ukończenia studiów może być także wymagane zrealizowanie praktyk studenckich. Program kierunku może być na bieżąco dostosowywany do potrzeb rynku i tworzony we współpracy z praktykami w dziedzinie bibliotekoznawstwa.

       

      1. Typ i tryb studiów:

      Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli możemy podzielić na:

      1. Typ                                                                   

       

      2. Tryb:

       

      2. Zdobywana wiedza i umiejętności

      Studenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli zdobywają umiejętności i wiedzę niezbędną do prowadzenia placówek bibliotecznych w oświacie. Mogą nauczyć się prowadzenia tradycyjne ewidencji zbiorów, a także poznają nowoczesne narzędzia komputerowe pozwalające na tworzenie katalogów online. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze systemy biblioteczno-informacyjne i nauczyć się wykorzystywać je w praktyce. Uzyskują również często informacje na temat metod i technik wyszukiwawczych wykorzystywanych w codziennej pracy bibliotekarza. W trakcie zajęć mogą być poruszane tematy związane z zasadami organizacji dostępu do e-źródeł. Studenci uczą się także, w jaki sposób zarządzać placówką biblioteczną.

       

      ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ DLA NAUCZYCIELI?

      Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

       

      JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ DLA NAUCZYCIELI?

      Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli pozwala absolwentom zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Mogą szukać pracy na stanowisku nauczyciela bibliotekarza w różnych placówkach oświatowych np. szkołach podstawowych czy ponadpodstawowych. Mogą również spróbować swoich sił w samodzielnym prowadzeniu ośrodka bibliotecznego lub zostać zatrudnieni w większych placówkach.

      Miejsca, w których może szukać zatrudnienia absolwent kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli to m.in.:

      • biblioteka szkolna

       

      Zobacz inne kierunki humanistyczne

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Teraz najważniejsze

      matura 2024

      zmiany na maturze 2024

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2023

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Nadchodzące wydarzenia

      Komentarze (0)