ADMINISTRACJA SPOŁECZNA

ADMINISTRACJA SPOŁECZNA

Administracja społeczna studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Administracja społeczna to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób chcących pozyskać gruntowną wiedzę z obszaru nauk społecznych, zwłaszcza nauk o prawie i administracji, jak również wiedzę dotyczącą zagadnień ekonomicznych. Studia pozwalają zdobyć kompetencje umożliwiające kreatywne kształtowanie relacji występujących w sferze administracji publicznej czy społeczeństwa obywatelskiego i wyróżniają się praktycznym charakterem.

W toku kształcenia studenci poruszają się po zagadnieniach: postępowania sądowo- administracyjnego, systemu ochrony prawnej Unii Europejskiej, zasad ustroju politycznego RP, prawa karnego skarbowego, polityki społecznej czy funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Co ważne, dzięki bogatemu programowi nauczania nabywają umiejętności praktycznych i poznają narzędzia, które pozwalają na analizowanie i prognozowanie procesów administrowania, zarządzanie tymi procesami, przeprowadzanie wykładni przepisów prawa i stosowania przepisów, jak również przyjmowanie różnorodnych ról w zespole pracowników szeroko rozumianej administracji.

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci przygotowani są do pracy w: administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych, organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją publiczną, a także organizacjach międzynarodowych i Unii Europejskiej.

 

Uczelnie, gdzie ADMINISTRACJA SPOŁECZNA jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Komentarze (0)